Prof. Zbigniew Lew-Starowicz, najbardziej znany polski ekspert seksuologii, w niedawno opublikowanym nagraniu przeprasza homoseksualistów za leczenie ich elektrowstrząsami w latach 60. i 70. ubiegłego wieku.

Krótkie nagranie, w którym występuje seksuolog to fragment kręconego filmu „Artykuł 18”, który będzie poruszał problem równouprawnienia i mitów na temat osób o odmiennej orientacji seksualnej, które według środowisk LGBT funkcjonują w naszym środowisku. Twórcy filmu – jak sam tytuł wskazuje – odwołują się do 18-tego artykułu polskiej Konstytucji, który mówi, że tylko związki małżeńskie składające się z kobiety i mężczyzny posiadają ochronę i opiekę państwa polskiego.

Starowicz w filmie będzie próbował odpowiedzieć na pytanie „dlaczego w Polsce nie udało się jeszcze zalegalizować małżeństw seksualnych”. W kontekście tego pytania z ust znanego seksuologa padły właśnie słowa przeprosin skierowane do homoseksualistów.

– Badacz, który twierdził, że leczenie homoseksualizmu działa, przeprosił gejów i kolegów naukowców. Upowszechniał tego typu poglądy i mogła powstać wiara, że taka terapia przynosi efekty. Ale orientacja seksualna jest w sercu i mózgu, a nie w genitaliach. Tak samo ja mogę przeprosić moich pacjentów, których leczyłem elektrowstrząsami – powiedział przed kamerą prof. Lew-Starowicz.

prof. Zbigniew Lew-Starowicz to jeden z najbardziej znanych w Polsce ekspertów w dziedzinie seksuologii. Jest także konsultantem krajowym w tej dziedzinie.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również