Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich

Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich Źródło: Pixabay.com MirceaIancu_CandidShots

Prof. Gut nie pozostawił wątpliwości, wirusolog zaapelował do Polaków. Czarny scenariusz przewidywany przez ekspertów zaczyna się spełniać, jeśli nic się nie zmieni, będzie bardzo niebezpiecznie.

Prof. Gut to wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny. Ekspert niedawno udzielił wywiadu, w którym pilnie zaapelował do Polaków. Sytuacja zaczyna być bardzo niebezpieczna, jeśli nic się nie zmieni, życie wielu osób będzie zagrożone.

Prof. Gut zaapelował do Polaków, wirusolog ostrzega

Prof. Włodzimierz Gut udzielił niedawno wywiadu portalowi Wirtualna Polska, w którym skomentował wyjątkowo niepokojące doniesienia opublikowane dzisiaj rano przez Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował o kolejnych 584 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju, to jedna z najwyższych liczb, jakie do tej pory odnotowano w ciągu jednego dnia. 

Wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny nie pozostawił wątpliwości, jeśli nic się nie zmieni w zachowaniu obywateli, liczba zakażonych będzie rosnąć jeszcze szybciej, a to doprowadzi do zagrożenia zdrowia i życia wielu osób.

Prof. Gut nie pozostawia wątpliwości, ignorowanie obostrzeń jest bardzo niebezpieczne

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według eksperta, znaczny wzrost liczby zakażeń wynika z coraz powszechniejszego lekceważenia obostrzeń sanitarnych, wprowadzonych na początku pandemii, w tym nakazów zachowywanie dystansu społecznego oraz noszenia maseczek ochronnych.

– Trzeba wymusić przestrzeganie obostrzeń. Wesela, pogrzeby, uroczystości rodzinne oraz imprezy rozrywkowe to pula zakażeń, do których nie powinno dojść. Apeluję szczególnie do młodych osób, aby przestały się wygłupiać – przekazał prof. Włodzimierz Gut w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę

2. Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich

3. Żal, że nie ma go już z nami. Prawda o przyczynie śmierci Pawła Królikowskiego jest bardzo przygnębiająca

Ekspert ostrzega, że tak szybki wzrost zakażeń może być bardzo niebezpieczny. Dodatkowo, powszechne  ignorowanie reżimu sanitarnego niweczy dotychczasowe starania o zachowanie kontroli nad rozprzestrzenianiem się wirusa w kraju.

– Mamy trend wzrostowy zachorowań. Jeśli dojdziemy do tysiąca przypadków zakażeń dziennie, oznaczać to będzie, że przegraliśmy – podkreślił wirusolog z Państwowego Zakładu Higieny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Tragiczna wiadomość z samego rana. 20-letni gwiazdor przegrał z rakiem, jego ukochana zdradziła przerażające szczegóły
  3. Była dla Kaczyńskiego wszystkim, skończyło się tragicznie. Odsłaniamy całą prawdę
  4. Dzisiaj zmarło 9 Polek i Polaków. Wiemy kim byli i skąd pochodzili
  5. Dorota Wellman ma nieuleczalną chorobę. Nic nie da się zrobić
  6. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie, wielka rozpacz. Gwiazda przegrała ze śmiertelną chorobą
  7. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  8. Córka Natalii Kukulskiej jest wykapaną Anną Jantar. Mama gotuje jej dania wywołujące wielkie emocje
  9. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć

Źródło: DoRzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News