Firma Macsense, która zajmie się tworzeniem portalu promującego naturalne metody rozrodczości, otrzyma na ten projekt od Ministerstwa Zdrowia aż 700 tys. zł. Wszystko rozgrywa się jednak z niemałą aferą w tle – właściciel Macsense prowadzi także klinikę, która zatrudnia prof. Bogdana Chazana.

Kiedy Konstanty Radziwiłł ogłosił swój pomysł dotyczący stworzenia portalu oraz kampanii społecznych mających „sprzyjać płodności”, w internecie rozpoczęła się burzliwa dyskusja na ten temat. Minister, będący przeciwnikiem metody in vitro, na nowo spopularyzować chce bowiem m.in. kalendarzyk małżeński. Na cały projekt państwo przeznaczy aż 3 mln zł.

Wiadomo już, że konkurs na przygotowanie ów portalu wygrała firma Macsense, która dla ministerstwa zajmie się „promowaniem naturalnych metod rozrodczości”. Jej właściciele prowadzą także klinikę naprotechnologiczną, w której zatrudniony jest prof. Bogdan Chazan. Warto zaznaczyć, że obecnie współtworzy on także zespół zajmujący się opracowaniem lepszych standardów opieki okołoporodowej dzieci oraz kobiet dla Ministerstwa Zdrowia. Oprócz tego niedawno został wyróżniony za „niezłomną obronę życia nienarodzonych”.

...

Zobacz również