Profesor Ryszard Bugaj w rozmowie z „Polska The Times” oświadczył, że aktualna sytuacja w Polsce doprowadzi w końcu do tego, że będzie trzeba rozstrzelać polityków Prawa i Sprawiedliwości. Słowa profesora rozpętały burzę w sieci, głównie wśród zwolenników obozu władzy. 

W wywiadzie dla „Polska The Times” Bugaj wypowiedział się w sprawie działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Profesor – z racji swojego wykształcenia – skupia się przede wszystkim na polityce gospodarczej obozu władzy i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz programie „Rodzina 500+”.

Jednak największe oburzenie wzbudził fragment, w którym stwierdza, iż prędzej czy później dojdziemy do takiego momentu gdzie napięcia w społeczeństwie doprowadzą do tego, że zacznie się rozstrzeliwać polityków Prawa i Sprawiedliwości. Większość zwolenników obozu władzy odebrała słowa profesora jako jawne nawoływanie do nienawiści i agresji, a nawet wręcz do mordów politycznych.

 – Sprawa trybunału sprawia, że narasta bardzo poważne zagrożenie rozchwiania porządku prawnego w kraju. Opozycja nie powinna lekceważyć zagrożeń dla państwa. Ewentualny kompromis nie może prawnych zaszłości ignorować ale bez politycznego porozumienia impas jest nieuchronny. Zabrnęliśmy już bardzo daleko. Jeszcze chwila i będziemy mieli tylko dwa wyjścia: albo PiS wszystko ułoży po swojemu, albo trzeba będzie PiS rozstrzelać. Trzeciego wyjścia nie będzie – powiedział Bugaj w rozmowie z „Polska The Times”.

Bugaj podkreśla jednak, że mimo iż w bardzo wielu aspektach nie zgadza się z obecnym obozem władzy to nie zamierza dołączać do środowisk opozycyjnych. Głównie z uwagi na Ryszarda Petru, którego nie darzy zaufaniem.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polska the times

...

Zobacz również