Jak ustaliły media, próbowano przeprowadzić zamach na ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje zaufany człowiek ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.

Jak ujawniły media, od marca bieżącego roku toczy się śledztwo ws. „przygotowań do usunięcia przemocą konstytucyjnego organu RP”. Mowa tutaj o Antonim Macierewiczu, na którego miano przygotowywać zamach.

Dowodem na plany „usunięcia przemocą” ministra ma być konwersacja mężczyzn, których tożsamości oraz danych osobowych nie udało się ustalić mediom. Jeden z podejrzanych chciał dowiedzieć się, gdzie mieszka Macierewicz. Drugi z kolei zapewniał, że „sprawa zostanie załatwiona”.

Mężczyzną, od którego rozpoczęło się śledztwo, ma być mieszkaniec Poznania. Przesłuchująca go policjantka przyznała, że w sprawę zamieszanych jest jeszcze kilka osób. Poznaniak zaprzecza, jakoby był autorem konwersacji, w których pojawiło się m.in. pytanie o adres Macierewicza.

Śledztwo prowadzi  krakowski wydział Prokuratury Krajowej ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji. Media próbowały dowiedzieć się czy postawiono już jakieś zarzuty podejrzanym o próbę zabójstwa ministra, jednak śledczy w tej sprawie milczą.

Początkowo sprawą zajmować się miało ABW. Sprawę oddano jednak policji. Według ustaleń „RMF FM” śledztwo nadzoruje zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry.

źródło: WP Wiadomości

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również