Skandaliczne słowa proboszcza. Nie uwierzycie, do kogo porównał ateistów

Skandaliczne słowa proboszcza. Nie uwierzycie, do kogo porównał ateistów

Proboszcz to nie byle jaka persona w lokalnym życiu Kościoła katolickiego. Ksiądz, który kieruje poczynaniami parafii i innych księży w niej pracujących, powinien wyróżniać się szeroko rozumianą mądrością. Jednak w rzeczywistości bardzo często zdarza się, że szokują oni swoich wiernych zarówno czynami, jak i wypowiedziami.

Proboszcz parafii w Chojnicach zdecydował się zabrać głos w sprawie ludzi niewierzących w Boga. Ksiądz zszokował opinię publiczną udostępniając na Twitterze treści bezpośrednio szkalujące ateistów.

Proboszcz z Chojnic porównuje ateistów do zwierząt

Ks. Janusz Chyła, który sprawuje funkcje proboszcza parafii w Chojnicach, wywołał nie lada burzę na Twitterze. Zdecydował się on publicznie podzielić pewną opinią dotyczącą ludzi niewierzących w Boga. - Człowiek bez odniesienia do Boga zostaje zredukowany do poziomu zwierzęcia - napisał ksiądz Janusz Chyła. Na poparcie swoich słów proboszcz proboszcz podał odpowiednie wersy z Katechizmu Kościoła Katolickiego. - Katechizm Kościoła Katolickiego: "Stworzenie bez Stwórcy zanika. Dlatego wierzący czują się przynaglani przez miłość Chrystusa, by nieść światło Boga żywego tym, którzy Go nie znają lub odrzucają" - podał w kolejnym wpisie ksiądz Chyła.

Internauci oburzeni słowami proboszcza

Wpisy księdza wywołały natychmiastowy wysyp komentarzy internautów. Trudno wśród nich znaleźć opinie sympatyzujące ze stanowiskiem proboszcza. - Katechizm jest słowem kościoła. Twojego kościoła. Obrażasz ludzi, Januszu. Nie wstyd Ci? Bydlaczku. To w nawiązaniu do Twojej wypowiedzi. A może świnko? - pisze jeden z komentujących. - Czym wobec tego stają się księża molestujący dzieci? I dlaczego KK hoduje te potwory, bo przecież nie obrażajmy zwierząt, pod parasolem ochronnym - dodaje kolejny internauta. Proboszcz podjął próbę obrony swoich wpisów twierdząc, że społeczność źle zinterpretowała jego słowa. - Zdumiewa mnie przewrotna interpretacja tego wpisu. Przecież przyczyną wielu tragedii w dziejach świata była redukcja człowieka do poziomu zwierzęcia przez osoby odrzucające Boga - napisał ksiądz. Trochę racji przyznał mu jeden z użytkowników portalu, ale stwierdził przy tym, że to ksiądz przedstawia dosyć nieludzkie poglądy. - Właściwie to idąc tym tropem do faszyzmu już króciutka droga. W końcu zwierzęta można spokojnie eliminować. Przecież to tylko zwierzęta... Oj ty bidoku, żeś głupi to pół biedy. Gorzej, że słucha cię tyle bezrefleksyjnych osób - odparł komentujący.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Newsweek: „Dzięki Rydzykowi i PiS pedofile w Kościele są bezkarni”
  2. Benedykt XVI przerwał milczenie. Porażające oświadczenie wstrząsnęło całym światem
  3. Kard. Dziwisz oszukał Jana Pawła II? Nie wypełnił jego testamentu
Następny artykuł