Co będzie z próbnymi maturami i egzaminem 8-klasisty? Jest już specjalny plan, rzeczniczka MEN ujawnia

Co będzie z próbnymi maturami i egzaminem 8-klasisty? Jest już specjalny plan, rzeczniczka MEN ujawnia Źródło: Pixabay janeb13

Próbne matury to często szansa dla uczniów na zapoznanie się z całym przebiegiem egzaminu, dzięki czemu później nie muszą się tym stresować, a skupiać jedynie na opanowaniu treści. W tym roku wszystko jednak wygląda inaczej, MEN poinformował o możliwościach.

Próbne matury w 2020 roku przejdą do historii. W związku z epidemią szkoły zamknięto, a resort edukacji przekazał, jak postanowił poradzić sobie z obecnym problemem. Powstał specjalny plan.

Próbne matury, ale nie tylko

Próbne matury to niejedyny państwowy egzamin, który w związku z zamknięciem szkół spędza sen z powiek uczniom oraz ich rodzicom. Także egzamin 8-klasisty jest na językach wszystkich. Uczniowie podstawówek swój egzamin mają mieć szybciej niż maturzyści, dlatego MEN musiał wypracować rozwiązanie w bardzo szybkim tempie, tak by zdążyły je wprowadzić w życie wszystkie szkoły w Polsce. Rzeczniczka ministerstwa pani Anna Ostrowska poinformowała, że próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzony zostanie w trybie zdalnym. I o ile w tym przypadku jest to pewne, tak próbne matury oraz ich ewentualne zdalne przeprowadzenie jest w fazie planów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

MEN współpracuje z CKE

Ósmoklasiści napiszą próbne egzaminy według harmonogramu, a więc 21 kwietnia rozwiążą test z języka polskiego, 22 kwietnia z matematyki, a z języka obcego 23 kwietnia. CKE  codziennie o godzinie 9 publikuje na swojej stronie materiały zawierające ćwiczenia, a o godzinie 15 pojawiają się wyniki tych zadań. 

- W ubiegłym tygodniu każdego dnia pobierało je ze strony CKE ponad 175 tys. osób. To pokazuje, że uczniowie potrzebują sprawdzenia swoich sił i przećwiczenia materiału przed egzaminami. Stąd propozycja próbnych egzaminów. O szczegółach poinformujemy do końca tygodnia, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną - mówi rzeczniczka MEN.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje aktorka znana z wielu seriali TVN i TVP. Niewyobrażalnie smutna wiadomość

2. Gwiazdor „M jak miłość” przekazał tragiczne informacje. Koronawirus zabił członka jego rodziny

Próbne matury w fazie ustaleń

Nikt nie wie, czy próbne matury rzeczywiście zostaną przeprowadzone. Powrót uczniów planowany jest na czas po świętach Wielkanocnych, a więc w tym momencie można by zachować planowany harmonogram. Jednak sytuacja jest dynamiczna i MEN na bieżąco reaguje i stara się, aby powstały scenariusze awaryjne także dla matur. Na razie w fazie opracowań są także zestawy dla osób podchodzących w tym roku do matury, aby oni także mogli sprawdzić swoją wiedzę. Rzeczniczka ministerstwa zadeklarowała, że o wszelkich podjętych decyzjach będzie niezwłocznie informować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe objawy koronawirusa. Lepiej ich nie lekceważyć
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Ważny apel papieża Franciszka. Poprosił o jedną rzecz, podał datę 25 marca
  4. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa
  5. Zauważyli starszą kobietę walącą młotkiem w samochód. Gdy podeszli bliżej, usłyszeli 4 słowa, natychmiast rzucili się w jej stronę
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News