Już wiadomo, jak odbędą się próbne matury i testy ósmoklasisty. Rodzice zaniepokojeni, nie wszyscy będą mogli przystąpić

Już wiadomo, jak odbędą się próbne matury i testy ósmoklasisty. Rodzice zaniepokojeni, nie wszyscy będą mogli przystąpić Źródło: Unsplash Ben Mullins

Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, kiedy będzie próbna matura. Polskie szkolnictwo wprowadza zmiany ze względu na stan epidemii koronawirusa w Polsce. Znamy już terminy próbnych egzaminów. CKE może udostępnić akrusze.

Próbna matura i egzaminy ósmoklasisty mają być dopasowane do nowej sytuacji w dobie epidemii koronawirusa w Polsce. Znamy terminy testów, które będzie musiała przejść polska młodzież. Najnowsze informacje zdobyli dziennikarze RMF FM.

Podczas gdy zamknięte są szkoły, próbna matura oraz inne egzaminy stoją pod znakiem zapytania. Zbliża się bowiem również termin egzaminu ósmoklasisty. Jednak szkoły, podobnie jak wiele innych instytucji, pozostają zamknięte. Dziennikarze RMF FM poznali terminy najbliższych testów, które przejdzie polska młodzież. Arkusze na swojej stronie miałoby udostępnić CKE.

Próbna matura może zacząć się w kwietniu

Próbna matura wciąż stoi pod znakiem zapytania. W wyniku epidemii koronawirusa rząd podjął decyzję, by zamknąć szkoły do 10 kwietnia. Natomiast nie można wykluczyć, że taka sytuacja może potrwać dłużej. Mimo utrudnionych warunków, egzamin ósmoklasisty zaplanowany jest na 21-23 kwietni, a matury mają się rozpocząć 4 maja. Te informacje zdobyli pracownicy portalu RMF FM. Trwają zmiany w polskim szkolnictwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chociaż próbna matura jest już coraz bliżej, Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość. W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół w związku z epidemią koronawirusa. Najnowsze przepisy będą obowiązywały od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. Ta wyjątkowa sytuacja spowodowana jest epidemią wirusa SARS-CoV-2.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę i chorych w jednym województwie

2. Córka i ciężarna żona ministra środowiska mają koronawirusa. Wiadomo, w jakim są stanie

W związku z tym, że próbna matura jest już coraz bliżej, szkoły powinny realizować kształcenie na odległość. Za organizację tego trybu szkolnictwa powinien odpowiadać dyrektor. Nauczyciele powinni realizować plan, wykorzystując własne materiały oraz te rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Już wiadomo, co działo się z Agatą Dudą. Nagrała bardzo wymowny film dla Polaków
  4. Golden retriever przestraszył się burzy. Gdy podeszło do niego malutkie dziecko stała się niebywała rzecz, wszystko się nagrało
  5. Uwielbiany aktor M jak miłość w żałobie. Koronawirus zaatakował jego rodzinę, niestety jedna osoba zmarła
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

źródło: Gazeta lubuska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News