"W tym roku matury NIE będzie!". Uczniowie zostali na lodzie

"W tym roku matury NIE będzie!". Uczniowie zostali na lodzie Źródło: Fot. Wikipedia

Próbna matura 2019 - tegoroczni maturzyści właśnie się do niej przygotowują. Jak się jednak okazało, napotkali na swojej drodze poważne utrudnienie. Tysiące uczniów może zostać na lodzie przez to, że matura w ich szkole została odwołała. Nauczyciele w ramach protestu wyrządzili uczniom tragiczną krzywdę.

Próbna matura 2019 - uczniowie przez całe życie czekali na to, aby zdać końcowy egzamin dojrzałości. To on pozwala kontynuować naukę i rozpocząć wymarzone studia. Niestety, może się okazać, że "w tym roku matury nie będzie!". Uczniowie nie mają pojęcia, co będzie dalej. W poznańskim renomowanym liceum św. Marii Magdaleny miała dziś się odbyć próbna matura z języka polskiego. To idealny moment, aby sprawdzić wiedzę uczniów przed przystąpieniem do ostatecznego egzaminu. Tegoroczni maturzyści przybyli do szkoły, zasiedli w wyznaczonych miejscach i czekali na rozpoczęcie. Ponad 180 osób zdziwiło się, kiedy powiedziano im, że próbny egzamin jest odwołany.

Próbna matura 2019, a protest nauczycieli

Wszystko za sprawą protestu nauczycieli w tej placówce. Ma on polegać na tym, iż nauczyciele będą odwoływać egzaminy przygotowujące uczniów do matury. Odwołane zostały również kolejne próbne matury, jakie miały się odbyć w nadchodzących dniach: - Uczniowie zostali poinformowani, że w kolejnych dniach na ich ręce będą przekazywane arkusze próbnej matury z wszystkich wcześniej zaplanowanych przedmiotów, które zostaną wykorzystane przez uczniów i nauczycieli w uzgodnionej przez siebie formie - poinformowała w komunikacie dyrekcja szkoły.

W ślady służb mundurowych

Nauczyciele idą w ślady służb mundurowych i zapowiedzieli drastyczne środki. Przez protest policjantów wpływy do budżetu spadły o 2 miliony dziennie. Teraz pedagodzy chcą walczyć o wyższe płace. Gotowi są na wszystko. Rada pedagogiczna tej placówki zwróciła się do uczniów: DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Drodzy maturzyści (...) Rozumiemy, że możecie poczuć się rozczarowani czy oszukani. Przepraszamy, że być może w ten sposób zawiedliśmy Wasze zaufanie. Jednak naszym zdaniem tylko radykalne kroki będą czytelnym sygnałem dla władz państwowych, oświatowych i społeczeństwa naszego miasta, że nie zgadzamy się na zbyt niskie nakłady na oświatę w Polsce, w tym także na zarobki nauczycieli nieadekwatne do wyznaczanych nam zadań - napisali nauczyciele. Matury odwołano również w innych szkołach np. w Śremie w województwie wielkopolskim czy w LO im. Wybickiego. Rodzice oraz uczniowie czują się bardzo niepewnie. "W tym roku matury nie będzie" - takie można przeczytać komentarze na forach internetowych. To niepokojące oznaki, jeżeli nauczyciele będą chcieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby podnieść swoje płace, to mogą posunąć się do tak drastycznego kroku. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Warszawski dostawca jedzenia okazał się BESTIĄ! Uważajcie, komu otwieracie drzwi
  2. Skandaliczna odpowiedź w Jeden z dziesięciu?! Widzowie nie dowierzali
  3. Tadeusz Rydzyk wchodzi do polityki! Co uważają o tym Polacy?
  4. Doda: Emil Stępień to mąż piosenkarki. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
  5. Ile zarabia Omenaa Mensah? To jakie ma biznesy, może was bardzo zaskoczyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News