Problemy Pawłowicz. Jest akcja internautów przeciw posłance PiS

Problemy Pawłowicz. Jest akcja internautów przeciw posłance PiS

Niedawno informowaliśmy o akcji internautów, którzy zjednoczyli się przeciw Januszowi Korwin-Mikkemu. Wtedy to prawie milion osób podpisało petycję w sprawie wydalenia go ze stanowiska eurodeputowanego. Podobną akcję od kilku dni prowadzą przeciwnicy posłanki Krystyny Pawłowicz.

Internauci żądają ukarania poseł PiS, podobnie jak to było w przypadku Korwina-Mikkego, za jej skandaliczne słowa dotyczące Polek. Chodzi o wypowiedź w wywiadzie dla portalu internetowego fronda.pl, w którym tok posłanka bardzo nieprzychylnie określiła protestujące 8 marca kobiety.

 - Wiedźmy urządzają happeningi i wygłupy, bo na nic innego ich intelektualnie nie stać. Wiele z tych kobiet zachowuje się jak ulicznice (...) To są często osoby niedoinformowane, również na skutek pewnego słabego jeszcze poziomu edukacji w Polsce - grzmiała Pawłowicz.

Słowa te nie przeszły bez echa. W internecie zorganizowano petycję w sprawie ukarania posłanki. Przeciw Pawłowicz petycję podpisało już ponad 19 tys. osób. Jak twierdzi autorka petycji, kobieta, która w taki sposób obraża inne kobiety, nie ma prawa nikogo reprezentować.

 - Poseł Pawłowicz nazywając Polki ulicznicami i wykolejonymi obraziła godność kobiet i taka kobieta-poseł nie może reprezentować parlamentu. Składam wniosek o ukaranie poseł Pawłowicz - czytamy na stronie petycji.

źródło: avaaz.org

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News