Po rozłamie w Kongresie Nowej Prawicy i utworzeniu nowej partii KORWiN, ta pierwsza wydaje się nie radzić sobie najlepiej. Agnieszka Rucińska z Polskiego Radia poinformowała o dosyć niezręcznym dla kandydata KNP na prezydenta sytuacji.

fot. twitter/agarucinska
fot. twitter/agarucinska

We wtorek Jacek Wilk zwołał konferencję prasową by zainteresować media swoją kandydaturą i opowiedzieć o tym dlaczego „Polska jest skazana na sukces”. Niestety zainteresowanie mediów okazało się niemal zerowe i – jak podaje dziennikarka – Jacek Wilk mówił do wyłączonych kamer.

Do wydarzenia odniósł się Kongres Nowej Prawicy na swoim profilu facebookowym przypominając, że „Jacek Wilk jest częstym gościem przeróżnych stacji, a nasze konferencje prasowe relacjonowane są sumiennie i z frekwencją proporcjonalną do obecnych, niezbyt wysokich (od 0% do 1%) notowań„.

Partia zarzuca także schizofrenię mediom, które „jak dotąd, dwoiły się i troiły, aby przekonać opinię publiczną, że wolny rynek i niskie podatki to i owszem, ale „nie z tym oszołomem”, co to „pogardza” niepełnosprawnymi, a „uwielbia” Hitlera i „lekką przemoc seksulaną”, a teraz przekonują, że partia wolnorynkowa, bez JKM skazana jest na kompletną porażkę„. Pełna treść oświadczenia KNP TUTAJ

Zobacz również