UWAGA! Polacy NIE mogą brać emerytur, jest źle

UWAGA! Polacy NIE mogą brać emerytur, jest źle

Państwo Polskie powinno zagwarantować swoim obywatelom ochronę w postaci emerytury. Niskie kwoty jakie otrzymają Polacy to nie jedyny obecny kłopot. Pojawiają się prawdziwe problemy z możliwością uzyskania świadczeń. Sprawdź, czy Cię to dotyczy!

Mimo obniżenia wieku emerytalnego, przejście na emeryturę może okazać się prawdziwym problemem. Zbieranie dokumentów niezbędnych do uzyskania pieniędzy może trwać nawet miesiącami. Warunkiem uzyskania emerytury jest złożenie określonych dokumentów, a zebranie ich przysporzy problemów wielu ubiegającym się. Możemy mieć kłopoty z uzyskaniem m. in. świadectw pracy z poszczególnych zakładów, ponieważ w momencie kiedy szukamy, może okazać się, iż dana firma już nie istnieje. W takim wypadku należy zacząć szukać w archiwach, które są coraz bardziej obłożone pracą. Wg ekspertów obniżenie wieku emerytalnego jest bezpośrednią przyczyną powstawania długich kolejek do archiwów. Spowodowało to znaczny wzrost liczby ubiegających się o świadczenia. Niektórzy na dokumenty potwierdzające ich czas pracy mogą czekać nawet kilkanaście miesięcy, a zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej. - Coraz więcej osób otrzymuje niekorzystne dla siebie decyzje emerytalne i korzysta z drogi sądowej. Trzeba się liczyć z tym, że po wakacjach sądy zwrócą się do nas o wydanie dokumentów związanych z toczącymi się sprawami  - mówi zastępca dyrektora ds. dokumentacji osobowej i płacowej Archiwum Państwowego w Warszawie

Ile wyniosą długo wyczekiwane emerytury?

Najwyższa obecnie wypłacana emerytura to ponad 20 tysięcy złotych, natomiast najniższa zaledwie 4 gorsze. Emerytura minimalna wynosi obecnie 1029,80 zł brutto. Już prawie 260 tysięcy osób pobiera kwotę niższą od tej. Minimalne świadczenie obowiązuje tylko mężczyzn, którzy przepracowali 25 lat oraz kobiety z 20-letnim stażem. Najwyższa obecnie w Polsce emerytura to aż 20 509 złotych! Otrzymuje ją kobieta, która przepracowała aż 61 lat składkowych, z zarobkami dwukrotnie wyższymi niż średnia krajowa. Przechodząc na emeryturę, pamiętajcie żeby nie robić tego w czerwcu. Za sprawą ustawy emerytalnej nasze świadczenie może być niższe nawet o 300 zł. A wy? Kwalifikujecie się przynajmniej do uzyskania minimalnej wartości?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polskie szpitale wolały się kłócić niż leczyć. Pacjent nie żyje.
  2. Patryk Jaki właśnie pogrążył cały PiS! Kaczyński padnie na zawał
  3. Ujawniono PRAWDZIWY dług rządu PiS! Lepiej trzymajcie się krzeseł
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News