Niewiarygodne! Próbowano zamordować Radosława Sikorskiego

Niewiarygodne! Próbowano zamordować Radosława Sikorskiego Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Mateusz Włodarczyk)

Chociaż od czasu, kiedy Radosław Sikorski pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, minęło już kilka lat, dopiero dziś na światło dzienne wychodzą nowe fakty z czasów jego kadencji. Co szokujące, podczas wizyty polityka w Afganistanie próbowano go zamordować!

Sikorski odwiedził Islamską Republikę Afganistanu w sierpniu 2011 roku. Minister miał dokładnie zaplanowany cały przebieg wizyty, jednak ostatecznie musiał go zmienić. Otrzymał bowiem zadziwiający raport.

Radosław Sikorski w niebezpieczeństwie

Włoski generał, który dowodził kontyngentem NATO w regionie, przekazał mu wiadomości dotyczące planowanego zamachu na jego życie. Czego dokładnie dowiedział się Sikorski? - Ostrzeżenie było bardzo precyzyjne. Przeważnie jest ono bardziej ogólne. Mówiło, że w drodze są trzy ciężarówki z materiałami wybuchowymi między bazą NATO przy lotnisku a starym miastem. Generał powiedział, że starają się ich złapać, ale nie gwarantuje sukcesu - opowiedział o sprawie sam były minister.

Szokujące szczegóły sprawy

- Te argumenty, które nam przedstawiali Włosi, były bardzo poważne, bardzo konkretne, oparte na wiarygodnych źródłach. Mówiły, że na przebywającego w mieście wysokiego funkcjonariusza jednego z państw NATO ma zostać przeprowadzony zamach. Oczywiście, w najbliższych dniach był tylko jeden wysoki polityk, czy funkcjonariusz, który miał tam gościć i był to właśnie minister Sikorski - ujawnił także Marcin Bosacki, ówczesny rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Chociaż sprawa wyglądała naprawdę poważnie, sam polityk zaznacza, że być może powróci jeszcze do Afganistanu. Ma tam wciąż bowiem przyjaciół, z którymi utrzymuje stały kontakt.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaja Godek trafiła do szpitala! Wszystkie spotkania odwołane
  2. Kaczyński szczery jak nigdy! Przyznał się do błędu
  3. PiS zaskakuje! Będzie PREMIA dla matek, które urodzą szybko drugie dziecko
Następny artykuł