Zajrzyjcie do portfeli, pozornie zwykła złotówka z czasów PRL-u jest warta ogromne pieniądze. Suma zwala z nóg

Zajrzyjcie do portfeli, pozornie zwykła złotówka z czasów PRL-u jest warta ogromne pieniądze. Suma zwala z nóg Źródło: krzys16/Pixabay (ZDJĘCIE POGLĄDOWE)

PRL jest okresem wspominanym przez wielu Polaków. Jeżeli należysz do tego pokolenia, koniecznie sprawdź, czy w twoim portfelu nie znajduje się moneta z tego okresu. Dziś jest wiele warta. Suma, która można za nią dostać, powala na kolana. Dowiedź się, o której monecie jest mowa.

Pieniądze wybijane w okresie PRL cieszą się ogromną popularnością wśród fanów numizmatyki. Im rzadziej monety były wybijane, tym dziś ich wartość jest większa. I nawet tylko dlatego warto sprawdzić swoje portfele, by upewnić się, czy przypadkiem nie posiadamy monety, która warta jest wiele pieniędzy. 

Moneta z okresu PRL warta jest ogromną sumę

Jeżeli już wyciągnąłeś portfel, by znaleźć wartościową monetę z okresu PRL, poszukaj wśród monet wszystkich złotówek i sprawdź, z którego roku pochodzą. Konkretny rok wpłynie na cenę monety w skupie czy na aukcjach internetowych. 

Moneta z okresu PRL, która dziś w skupie warta jest około 250 złotych, wybita została w 1966 roku. Za wyjątkowo dobry stan monety można otrzymać jeszcze więcej pieniędzy. Moneta 1 złotych na awersie zawiera wybite dużą cyfrę "1", a poniżej znajduje się mniejsze "zł", na rewersie widnieje informacja, w którym roku została wybita. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Inne monety z czasów PRL, które można sprzedać z ogromnym zyskiem 

Jednak złotówka z 1966 roku, to nie jedyna moneta, za która można dostać ogromną sumę pieniędzy. Niedawno podawaliśmy przykład monety, która została wybita kilka lat przez złotówką z 1966 roku, a jej wartość dziś jest astronomiczna. Zdecydowanie warto sprawdzić, czy w waszym portfelu nie znajduje się ta moneta. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po wieści o zarażeniu Małysza nagle pojawiło się oficjalne oświadczenie. Chodzi o Kamila Stocha

2. Powiedział husky'emu "Dzień dobry". Rozmowne zwierzę odpowiedziało właścicielowi w zabawny sposób, świetne nagranie

Poszukiwania monet z okresu PRL watro przeprowadzić także w domu dziadków i rodziców. Wiele osób może być nieświadomych, że są posiadaczami pieniędzy, za które dziś mogą otrzymać ogromną kwotę. Prawdziwi fani numizmatyki zapłacą duże pieniądze, by uzupełnić swoją kolekcję o niezmiernie unikalne egzemplarze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  2. Bardzo złe informacje w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Polacy będą musieli poradzić sobie bez kibiców
  3. Dopiero teraz Rozenek ujawniła szczegóły trzeciego porodu. Porażające komplikacje, tylko najbliżsi wiedzieli
  4. Nastolatkowie znaleźli na plaży porzuconą walizkę. Zajrzeli do środka i natychmiast chwycili telefony, do sieci trafiło porażające nagranie
  5. Nagrania z polskich miast przerażają. Ogromne zniszczenia po potężnych burzach, straty są niewyobrażane
  6. Wspaniała wiadomość dla wielu Polek. Dzięki rozporządzeniu ZUS mogą dostać ogromne pieniądze

źródło: allegro

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News