Masz w domu graty jeszcze z PRL? 10 pamiątek, na których możesz teraz zarobić krocie

Masz w domu graty jeszcze z PRL? 10 pamiątek, na których możesz teraz zarobić krocie Źródło: Pixbay.com

PRL wraca do łask. Coraz więcej osób decyduje się na umeblowanie nowych wnętrz przedmiotami pamiętającymi czasy Gierka. Dlatego jeśli masz w domu rzeczy z tego okresu, możesz zarobić na nich nawet kilka tysięcy złotych.

PRL - takie hasło coraz częściej wpisują w wyszukiwarkę użytkownicy serwisu ogłoszeniowego OLX. Tylko w styczniu mebli i foteli z tego okresu szukano prawie 100 tysięcy razy. Dlatego jeśli posiadasz w domu stare przedmioty pamiętające czasy Gierka, możesz zarobić na nich tysiące złotych. 

Rzeczy z PRL-u zalegają na naszych strychach, bo nie jesteśmy świadomi ich wartości

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Danae na zlecenie OLX, ponad połowa ludzi ma skłonność do magazynowania nieużywanych i niepotrzebnych przedmiotów. Na pierwszym miejscu listy znalazły się odzież, obuwie oraz dodatki, drugie miejsce zajęły narzędzia, natomiast trzecie stare meble. Z kolei szybko pozbywamy się gier komputerowych, konsoli, dużego sprzętu AGD oraz artykułów dziecięcych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Badanie wykazało, że największą skłonność do magazynowania rzeczy mają osoby pomiędzy 34. a 44. rokiem życia oraz ludzie powyżej 65 lat. Niewielu z nas decyduje się na sprzedaż staroci między innymi dlatego, że nie jesteśmy świadomi ich wielkiej wartości. Tymczasem ceny mebli z okresu PRL-u ciągle rosną. 

Co warto wystawić na sprzedaż?

Jak się okazuje, największą popularnością wśród amatorów mebli rodem z PRL-u cieszą się projekty Józefa Chierowskiego, zwłaszcza kultowy fotel modelu 366, który pieszczotliwie jest nazywany "chierkiem". Wspomniany fotel został zaprojektowany dla fabryki w Świebodzicach i był najpopularniejszym meblem PRL-u produkowanym do lat 80. Obecnie jeden egzemplarz po renowacji kosztuje nawet 900 złotych. 

Jeszcze większą wartość mają zabytkowe komody, drewniane meble i kredensy. W zależności od ich wielkości, możemy je sprzedać w cenie od 1500 do nawet 4000 zł. Miłośnicy takiej estetyki wciąż uważają, że to atrakcyjna cena za mebel z historią, który przetrwał całe dziesięciolecia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Przegrał walkę ze straszliwą chorobą
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Oprócz foteli, szaf i komód, ogromnym zainteresowaniem cieszą się także: krzesła, dywany, biurka, obrazy, lustra i antyki. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Nowy podatek zapłacą wszyscy! Ceny niemal najpopularniejszego produktu w kraju poszybują w górę

Źródło: pomorska.pl 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News