Zagrała w kultowym serialu epoki PRL. Dziś walczy z podstępną chorobą, nikt nie miał pojęcia

Zagrała w kultowym serialu epoki PRL. Dziś walczy z podstępną chorobą, nikt nie miał pojęcia Źródło: kadr z serialu "Dom" VOD.tvp.pl

PRL, choć już należy to przeszłości, wciąż pozostaje żywa w pamięci wielu osób. W tej aktorce przed laty kochała się w cała Polska, lecz jej dalsze losy dla wielu będą zaskoczeniem. Kultowy serial do dziś jest cytowany, jednak mało kto wie, że piękność, która w nim występowała, żyje dziś zupełnie inaczej. Jej codzienność skupia się na problemach zdrowotnych, to właśnie przez nie musiała zupełnie zmienić swoje przyzwyczajenia.

PRL jest ciągle żywy w społecznej świadomości. O ile sama ocena tego okresu historycznego nie powinna należeć do nas, a do następnych pokoleń, o tyle nie da się zlekceważyć tego, jak kultowe produkcje wtedy powstały. Klasyczne filmy i seriale dość mocno wpłynęły na to, jak wygląda dzisiejsza kultura. Kiedyś kochały się w niej miliony, dziś aktorka walczy o każdy dzień.

W PRL była prawdziwą gwiazdą, później los nie był już tak łaskawy

Występowała w najważniejszych dziełach, a jej urodą zachwycali się dosłownie wszyscy. Rozkochała w sobie amanta polskiego kina, Jana Englerta, jednak los prócz słodyczy przygotował dla niej również kilka smutnych momentów. Obecnie ikona piękna z PRL przyznaje, że jej sytuacja jest nie do pozazdroszczenia - chodzi o jej zdrowie. Barbara Sołtysik, wcielająca się między innymi w rolę Teresy w serialu "Dom", przyznaje, że potrzebuje pomocy ze względu na ogromne problemy ze swoją pamięcią oraz utratą sił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Czas nikogo nie oszczędza

Wielu aktorów znanych z największych produkcji czasu PRL nie ma już z nami, a ci, którzy zostali, nie ukrywają, że czas dla nikogo nie jest łaskawy. Jak donosi portal Pomponik, Barbara Sołtysik jest w tak poważnym stanie, że konieczne było skorzystanie z pomocy oferowanej przez specjalistyczny ośrodek.

Chociaż aktorka może liczyć na pomoc trójki swoich dzieci, to zapewne ma świadomość, że to właśnie personel medyczny jest w stanie zapewnić jej najlepszą opiekę. Dzieci nie mogą poświęcić całych swoich dni na dbanie o chorą matkę. Kobieta nie miała łatwego życia, a to, jak potraktował ją Jan Englert, zapewne na zawsze zostanie drzazgą w jej sercu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromne ognisko koronawirusa w polskim szpitalu. Wszystko przez jednego pacjenta, oddział zamknięto

2. Co lepiej chroni przed koronawirusem - maseczka czy przyłbica? Specjaliści rozwiewają wszelkie wątpliwości

3. O nagraniu mówią już tysiące internautów. Porażające sceny w miejskim autobusie

Po 33 latach Jan Englert się z nią rozwiódł

Wieść o tym, że mąż po ponad 3 dekadach chce się z nią rozwieść było ogromnym ciosem. Zawsze marzyła o szczęśliwiej rodzinie i świadomie poświęciła się wychowywaniu dzieci oraz prowadzeniu domu. Jej kariera mogła potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby postawiła siebie na pierwszym miejscu. Po latach jednak nie żałuje tej decyzji, nadal uważa, że rodzina to największa z możliwych wartości, a to, co złe, stara się odsunąć w niepamięć.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Małgorzata Rozenek-Majdan straciła posadę w TVN. Nikt nie spodziewał się takiego ciosu
  2. Widzowie nie mieli pojęcia, prawda była ukrywana. Chodzi o Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia"
  3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki
  4. Ogromne zmiany w 500 plus, oprócz dzieci dostaną też inni. Ponad 10 mln Polaków otrzyma pieniądze
  5. Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży problem

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News