Polacy długo na nią czekali! Kultowa marka nareszcie w naszym kraju

Polacy długo na nią czekali! Kultowa marka nareszcie w naszym kraju Źródło: fot. pixabay.com

Primark w Polsce znany stał się, gdy wielu naszych rodaków zaczęło wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii, gdzie sklep jest wyjątkowo popularny. Po kilku latach próśb i apeli Polaków w końcu się udało. Gigant pojawić się ma również u nas i to już niedługo. 

Primark Stores Limited - bo tak brzmi pełna nazwa irlandzkiego giganta - jest przedsiębiorstwem odzieżowym, które cieszy się ogromną popularnością wśród klientów w dziewięciu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze trzy lata temu sieć liczyła ponad 270 sklepów, jednak ich liczba regularnie wzrasta. Polacy firmę tę poznali kilka lat temu, kiedy ogromna liczba naszych rodaków zaczęła wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii, gdzie sieć jest szczególnie popularna. Od tamtego czasu regularnie składane były prośby i apele o otworzenie Primarka również w naszym kraju, aż w końcu marzenia zostaną spełnione.

Primark jednym z najpopularniejszych sklepów odzieżowych

Primark jest siecią sklepów odzieżowych, która popularność zyskała jeszcze w latach 70. XX wieku. Dokładnie w 1971 r. powstał w centrum handlowym w Belfaście pierwszy sklep, który po latach miał rozrosnąć się do ogromnych rozmiarów w kilku różnych krajach. Szacuje się, że obecnie na świecie jest około 350 sklepów z czego ponad połowa znajduje się na terenie Wielkiej Brytanii. Największa jednostka ulokowana jest przy Market Street w Manchesterze i zajmuje około 14 400 metrów kwadratowych powierzchni handlowej, a wszystko to ulokowane na trzech kondygnacjach. Obecnie firma ma swoje sklepy w Zjednoczonym Królestwie, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech, Holandii, Francji, Portugalii, USA, Belgii, Austrii oraz we Włoszech. A już niedługo do tego grona dołączyć ma Polska.

Wielkie otwarcie Primarka w Polsce

Polacy poznali Primarka kilkanaście lat temu, kiedy nasi rodacy masowo zaczęli wyjeżdżać w celach zarobkowych do Wielkiej Brytanii. Natychmiast pojawiły się głosy proszące o otwarcie kolejnej filii w Polsce, jednak na taką decyzję trzeba było czekać długie lata. Teraz podano informację, że irlandzki gigant rzeczywiście otworzy swój sklep w Polsce i to już niedługo. Polski Primark według Pulsu Biznesu powstać ma w Warszawie, a dokładnie w Galerii Młociny. W budowie jest już rzekomo od dłuższego czasu, a jego oddanie do użytku przewidziane jest na II kwartał 2019 roku. Co prawda dziennik przyznaje, że nie udało mu się potwierdzić tej informacji ani w firmie Echo Investment, która buduje centrum handlowe, ani u właścicieli sieci, ale jednocześnie deklarują, że informacja została zweryfikowana w dwóch innych źródłach i jest prawdziwa. Dowodami potwierdzającymi budowę Primarka mają być również dane według których w powstającej galerii handlowej pojawić się miał duży najemca. Wykonawca inwestycji przekazał informacje o podpisaniu aneksu do kontraktu przez który wartość wzrosła o 56,5 mln złotych - ma to być właśnie kwota wynikająca z dodatkowych prac związanych z przystosowaniem terenu dla Primarka. Drugą przesłanką mają być komunikaty wobec których najpierw galeria miała być wynajęta w 75%, następnie liczba skoczyła do 87%, a ta różnica wynosić ma około 7 tys. metrów kwadratowych, a więc dokładnie tyle, ile według Pulsu Biznesu zajmować ma polski Primark.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Michał Wiśniewski o swoich zarobkach. Wysokość honorarium zwala z nóg
  2. ZUS bije na alarm! Nie wierzcie w te wiadomości, stracicie mnóstwo pieniędzy
  3. Gwałtowne, groźne burze w całej Polsce! Nie wychodźcie bez parasola
Następny artykuł