Kiedy prezydent Andrzej Duda wszedł do gnieźnieńskiej katedry, wszyscy zebrani podnieśli się z miejsc jako wyraz szacunku dla głowy państwa. Nie wstał jedynie lider PiS Jarosław Kaczyński. Z jakich powodów? Nie wiadomo, ale komentatorzy spekulują. 

Część komentatorów przekonuje, że Kaczyński w ten sposób pokazuje swój brak szacunku dla prezydenta, którego wciąż traktuje jako swojego podwładnego z czasów, gdy ten był europosłem. Inni uważają, że media na siłę szukają sensacji i być może prezesa PiS na przykład bolało kolano. Scena jest mocno promowana przez medialnych przeciwników rządu i pomijana przez prorządowych dziennikarzy.

Antyrządowe media łączą scenę z katedry z przywitaniem Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Dudą na Krakowskim Przedmieściu, kiedy to lider PiS miał nie okazać mu należytego szacunku i lekceważąco podać dłoń.

Część komentatorów uważa jednak, że media obserwują Kaczyńskiego i wyłapują tego typu „nic nie znaczące sceny”, tylko po to, by na siłę wykreować konflikt na linii prezydent-lider PiS.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: Polsat News

...

Zobacz również