Recep Tayyip Erdoğan kolejny raz wzbudził kontrowersje swoją wypowiedzią. Tym razem prezydent Turcji udzielił komentarza na temat bezdzietnych kobiet. Erdoğan uważa takowe za niepełnowartościowe. Polityk wezwał obywatelki swojego kraju do rodzenia co najmniej 3 dzieci.

Choć Recep Tayyip Erdoğan zaznaczył, że w pełni rozumie i popiera kobiety, które chcą spełniać się zawodowo, to jednak wspomniana kariera nie może stać na przeszkodzie do macierzyństwa oraz wychowania dzieci.

Odrzucenie macierzyństwa jest tożsame z odrzuceniem ludzkiej natury” – powiedział Erdoğan – „Kobieta, która mówi: „Nie będę rodzić, bo pracuję”, neguje swoją kobiecość. Kobieta, która odmawia macierzyństwa, nie chce zajmować się domem, jest wybrakowana i niepełnowartościowa, jaką by udaną nie była jej kariera” – kontynuował.

Prezydent Turcji znany jest z podobnych wypowiedzi. Wcześniej występował przeciwko używaniu środków antykoncepcyjnych. Stwierdził, że jest to niewłaściwe dla muzułmańskich rodzin. „Silne narody wyrastają z silnych rodzin!” – powiedział Erdoğan.

Sam polityk jest ojcem 4 dzieci – 2 synów i 2 córek. Jego córka jest przewodnicząca stowarzyszenia Kobiety i Demokracja.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron, źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=2761974&cid=520

Zobacz również