Prezydent ogłosił "poszukiwanie dzbanów". Wandale zniszczyli plac zabaw dla niepełnosprawnych

Prezydent ogłosił "poszukiwanie dzbanów". Wandale zniszczyli plac zabaw dla niepełnosprawnych Źródło: Fot. Facebook Arkadiusz Chęciński

Prezydent Sosnowca wyraził się w internecie na temat wydarzenia, które poruszyło wielu mieszkańców miasta. Sprawa, w jakiej zabrał głos, jest bardzo frustrująca, przez co polityk zyskał wiele głosów poparcia, a ludzie zapowiedzieli swoją pomoc.

Prezydent Sosnowca postanowił wypowiedzieć się na portalu społecznościowym na temat ostatniego zdarzenia, jakie miało miejsce w mieście. Nie trudno zrozumieć frustrację głowy miasta. Chodzi o czyn, który zasługuje na zdecydowane potępienie i wygląda na to, że tak właśnie będzie. W jakiej sprawie wypowiedział się Arkadiusz Chęciński? Na początku stycznia doszło do skandalicznego aktu wandalizmu. W jeszcze większą złość mieszkańców wprawił fakt, że zniszczony został plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Mieszkańcy nie szczędzą gorzkich słów w kierunku chuliganów, mało kto jednak spodziewał się tak dosadnej reakcji samego prezydenta.

Prezydent Sosnowca reaguje na akt wandalizmu

- Oglądam i nie wierzę, że można wykazać się taką głupotą! Co trzeba mieć w głowie, aby dewastować ogród dla najmłodszych, który został stworzony dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością? - pyta Arkadiusz Chęciński. - Sprawcom daliśmy miesiąc na naprawienie szkód. Niestety, nie opamiętali się. Jeśli ktoś rozpoznaje tych "dzbanów", którym tak spodobały się elementy ogrodu polisensorycznego w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej, prosimy o kontakt z sosnowiecką policją. Nie bądźmy obojętni, proszę o udostępnienie - dodaje na Facebooku prezydent Sosnowca. Wraz ze swoim komentarzem polityk zamieścił krótki filmik przedstawiający akt chuligaństwa. Internauci wyrazili swoje zażenowanie całą sytuacją i pełne wsparcie wobec działań władz miasta. Inni zwrócili z kolei uwagę na język, jakim posłużył się Chęciński. Zwrot "dzban" wyjątkowo szybko wszedł w użycie w kontekście określenia ludzi zachowujących się w mało inteligentny sposób, do tej pory jednak niewielu ludzi na wysokich szczeblach decydowało się na używanie tego zwrotu. Być może jest to wyraz potoczny, ale w tej sytuacji został użyty w pełni prawidłowo. Park zostanie z pewnością odnowiony, ale wobec niesprzyjających warunków pogodowych będzie trzeba na pewno na to poczekać, nie mówiąc o sporych kosztach.
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

Miliony na plac zabaw, który zniszczyli w kilka chwil

Jak twierdzi portal twojezaglebie.pl, za budowę tego obiektu zapłacić trzeba było 3 miliony złotych. Poza obiektami dla niepełnosprawnych dzieci znajdowały się tam również miejsca przeznaczone dla osób starszych, które mogły grać tam w szachy, a także specjalne miejsce dla zwierząt. Arkadiusz Chęciński jest prezydentem Sosnowca od 2014 roku, kandydował na ten urząd z ramienia Platformy Obywatelskiej. Wcześniej pełnił rolę wiceprezydenta miasta. Za każdym razem podczas wyborów mógł cieszyć się ogromnym poparciem mieszkańców, bowiem udawało mu się zebrać zaufanie wyborców w postaci 63% głosów w 2014 roku i 66% podczas ostatniego głosowania.ZOBACZ TAKŻE:
  1. OHYDA! Chuligani wybili szyby w mieszkaniu syna Donalda Tuska, PiS właśnie uczynił ich życie niebem
  2. Wstrząsająca napaść na Michała Szpaka! Zaatakowali go chuligani
  3. Grób rodzinny największej gwiazdy Polsatu zbezczeszczony! "Skur... i wandalizm!"
  4. Okrzyknięto ją "nową Korą". Kim jest Karolina Gibik?
  5. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na rozwój dla młodych
źródło: PlanetaFM
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News