Prezydent: Protestujący powinni przeprosić prezesa Kaczyńskiego (video)

Prezydent: Protestujący powinni przeprosić prezesa Kaczyńskiego (video) Źródło: fot. twitter / tvp info

Prezydent Andrzej Duda, który wyraził gotowość do bycia mediatorem w aktualnym "konflikcie sejmowym" stwierdził w rozmowie z Telewizją Polską, że protestujący przeciwnicy obozu władzy powinni przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za wydarzenia w Krakowie. 

Prezydent Andrzej Duda odbył już serię spotkań z liderami opozycji oraz prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Opozycjoniści - po zakończonych spotkaniach - wyrazili nadzieję na pomoc głowy państwa.

Jak się jednak okazuje, prezydent Duda nie zamierza robić dokładnie tego czego chce opozycja. W ostatniej rozmowie z TVP Info stwierdził, że protestujący przekroczyli granicę i powinni przeprosić lidera obozu władzy za swoje zachowanie w Krakowie.

ZOBACZ TAKŻE - Ostra szarpanina pod Wawelem. Policja musiała chronić Kaczyńskiego

 - Przede wszystkim zacznijmy od jednego, ja apeluję o to żeby tego sporu nie eskalować, bo jego eskalowanie jest z całą pewnością - i nie mam tu żadnej wątpliwości ani ja, ani przypuszczam nikt z naszym współobywateli Polaków - szkodliwe. Zwłaszcza w tej chwili jest to rażące w sytuacji kiedy wychodzą na ulicę ludzie dlatego, że są do tego wzywani zamiast normalnie usiąść i próbować rozmawiać. Po drugie - widzimy, że eskalacja niestety następuje i to w taką stronę, którą trudno zaakceptować, bo to co się wydarzyło przed Wawelem, gdzie próbowano nie tylko zatrzymać ale i zaatakowano prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który jechał na grób swojego brata. To jest coś co nie mieści się ani w naszej tradycji, ani kulturze. Rozumiem spór polityczny, ale są jakieś granice. [...] To jest coś za co Jarosław Kaczyński naprawdę powinien zostać przeproszony - powiedział w rozmowie z TVP Info prezydent Andrzej Duda.

bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News