Prezydent Poznania pobity w ringu przez Saletę. Zszedł ledwo żywy (VIDEO)

Prezydent Poznania pobity w ringu przez Saletę. Zszedł ledwo żywy (VIDEO) Źródło: fot. youtube.com/Robin Spec

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak walczył dzielnie z Przemysławem Saletą. Nie wygrał na ringu, ale dzięki pojedynkowi udało się zebrać prawie ćwierć miliona złotych na szczytny cel.

Do nietypowego starcia doszło podczas charytatywnej gali bokserskiej w Poznaniu. Dla prezydenta Poznania nie był to jednak debiut. Rok wcześniej stoczył walkę z Dariuszem Michalczewskim. W przeciwnym narożniku stanął Przemysław Saleta, który zapowiedział, że nie zamierza oszczędzać prezydenta, natomiast nie chce mu zrobić krzywdy.

Walka od początku była jednostronna i przez cały czas było widać kto zwycięży, jednak prezydent miasta pokazał, że nie boi się przeciwnika i dzielnie walczył do końca. Ostatecznie wygrał Saleta, ale nie to było najważniejsze.

Dochód z całej gali trafił na rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej UM w Poznaniu i zakup specjalistycznego sprzętu. Oprócz walk, w przerwach były licytowane wartościowe przedmioty. Ostatecznie zebrano około 230 tysięcy złotych, dzięki nim znacząco mają się poprawić warunki leczenia i rehabilitacji pacjentów.

https://youtu.be/qSZNqpqfrB4?t=3m59s Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło: msn.com Następny artykuł