Cała Polska żyje trwającą właśnie rekonstrukcją rządu. Niekończące się spekulacje na temat tego, który z ministrów powołanych przez Beatę Szydło zostanie wymieniony przez nowego premiera Mateusza Morawieckiego, już niedługo ucichną. Prezydent potwierdza, że dziś o 17 wszystko się wyjaśni.

Prezydent potwierdza

Rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński wydał oficjalny komunikat, w którym oświadczył, że jeszcze tylko kilka godzin będzie trzymać Polaków w niepewności.

– Powołanie rządu Mateusza Morawieckiego odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 – powiedział Łapiński Państwowej Agencji Prasowej.

OBACZ TAKŻE: Totalne zaskoczenie! Oto pierwsza decyzja Morawieckiego

Zaskakujące szczegóły rekonstrukcji

W miniony piątek do dymisji podała się Beata Szydło. Na jej miejsce Andrzej Duda desygnował Morawieckiego, który teraz powoła swoich ministrów poszczególnych resortów. W najbliższy piątek odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania wobec rządu nowego premiera.

ZOBACZ TAKŻE: Festiwal wyuzdania. Kornel Morawiecki ma żonę i dwie kochanki

Według medialnych doniesień i spekulacji na stanowiska ministrów nie zostaną ponownie powołani: Anna Streżyńska, obecna minister cyfryzacji, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i szef MON-u Antoni Macierewicz. Według doniesień PAP Beata Szydło obejmie stanowisko wicepremiera.

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!


Jak Tusk radzi sobie w Brukseli? Internauci nie zostawiają na nim suchej nitki! [MEMY]

...

Zobacz również