Andrzej Duda jednym podpisem dokonał prawdziwej rewolucji w polskiej armii. Prezydent zatwierdził bowiem ustawę, która sprawi, że polskie wojsko stanie się jeszcze potężniejsze, niż dotąd było. Pomysł ten poparł niemal cały parlament.

Chodzi o ustawę, która stopniowo będzie zwiększać nakłady na wojsko. Obecnie Polska wydaje na armię 2% PKB. W 2030 roku będzie to już 2,5% PKB. Oznacza to, że kolejne miliardy trafią na inwestycje w obronność naszego kraju. Wiadomo już, że maksymalny rozmiar sił zbrojnych zostanie zwiększony ze 150 tys. do 200 tys. żołnierzy. Ma to znacznie wzmocnić Polskę, która „położona jest w ważnej geostrategicznie części Europy i powinna dysponować większą armią”.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch, jest zadowolony z wprowadzenia tej ustawy w życie. Jak mówi, sytuacja w regionie jest niepewna, a jedynym gwarantem naszego bezpieczeństwa może być inwestowanie w armię. Co więcej, cieszy go fakt, że pomysł poparły niemal wszystkie siły polityczne.

– Osobiście jestem przekonany, że zostanie utrzymana determinacja kolejnych rządów do zwiększania nakładów. Polskie społeczeństwo, z racji doświadczeń historycznych, ale i diagnozy obecnych zagrożeń, rozumie, że inwestowanie we własne siły zbrojne jest konieczne. Najlepiej świadczy o tym fakt, że za zwiększeniem budżetu obronnego opowiedziały się praktycznie wszystkie siły w polskim parlamencie – mówi Soloch.

źródło: wprost.pl

Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków


Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...

...

Zobacz również