Bronisław Komorowski odrzuca propozycję Pawła Kukiza, którą jest według niego dziwna i niejasna. Muzyk wyszedł z inicjatywą debaty, którą miał poprowadzić. 

Debata miałaby się odbyć w Lublinie, w Hali Widowisko-Sportowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedojdzie do spotkania kandydatów, mimo iż widać jak Bronisław Komorowski próbuje przejąć elektorat Pawła Kukiza. Ostatnio wyszedł z propozycją referendum w sprawie JOW-ów, co Kukiz nazwał ściemą.

„Szanowni Kandydaci, skoro zabiegacie o głosy mojego elektoratu to spotkajcie się z nim!” – pisał muzyk na Facebooku.

Pierwszy na propozycję odpowiedział Andrzej Duda, który napisał na Twitterze „wchodzę w to”. Prezydent zastanawiał się dłużej i zrezygnował z udziału w wydarzeniu.

„To jest niejasna propozycja w związku z tym, że albo jest się politykiem, albo jest się obywatelem tylko i wyłącznie. Propozycja, aby dwóch kontrkandydatów – tzn. pan Andrzej Duda i ja – debatowało ze sobą przy udziale trzeciego konkurenta, który przestał być konkurentem (…), wydaje mi się być rzeczą co najmniej dziwną – opowiadał Komorowski dziennikarzom.

„Mnie przekonywać nie trzeba, ja jestem przekonany” – mówił prezydent o JOW-ach. Co ciekawe, prezydent zapowiedział, że z miłą chęcią zaprosi Kukiza do Pałacu Prezydenckiego, by „wyjaśnić i zaproponować współdziałanie na rzecz budowania klimatu akceptacji JOW-ów w Polsce”.

źródło: rmf24.pl

...

Zobacz również