Prawo i Sprawiedliwość może być wściekłe. To spotkanie to jawny prztyczek w partię Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent, zamiast spotkać się z premier Beatą Szydło czy samym prezesem partii rządzącej, wolał udać się na spotkanie z szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem. To na pewno nie zostanie mu zapomniane.

Polityki Prawa i Sprawiedliwości z całą pewnością nie sposób nazwać prowschodnią. Formacja Jarosława Kaczyńskiego skupia się zdecydowanie na cementowaniu swojej władzy oraz współpracy z krajami Grupy Wyszehradzkiej, a zwłaszcza z politycznie siostrzanymi Polsce Węgrami.

Dla prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki zdecydowanie nie jest do łatwa sytuacja. Od wschodu musi mierzyć się z rebeliantami, od północy czyha na niego Rosja z podległą jej Białorusią, a z zachodu wsparcia nie widać – Polska oschła wobec Kijowa, Węgrzy mają za złe reformę szkolnictwa. Reszta krajów granicznych, jak chociażby Mołdawia, mają własne problemy i nie starcza im czasu na wzajemną pomoc.

Jak trwoga to… porozmawiać z Tuskiem

Skoro Poroszenko nie mógł znaleźć sojusznika wokół siebie, udał się do Brukseli, by zobaczyć się z unijnymi przywódcami. Tam spotkał się z Donaldem Tuskiem, by porozmawiać o wsparciu dla Ukrainy, a także o sprawach polsko-ukraińskich. To z pewnością ogromny cios dla Prawa i Sprawiedliwości, że urzędujący prezydent Ukrainy woli udać się po pomoc, dobrą radę, a także omówić stosunki polsko-ukraińskie z człowiekiem, który w Polsce nie piastuje żadnej wyższej funkcji.

Spotkanie musiało być naprawdę owocne, skoro zdjęcia z niego pojawiły się w internecie. Widać na nich jak przy jednym stole siedzą szef RE i prezydent Ukrainy. Rozmowa z Tuskiem musiała być satysfakcjonująca, skoro Poroszenko podkreślił, że spotkał się z „odpowiedzialnym stanowiskiem odpowiedzialnej osoby”. Bez wątpienia rząd Prawa i Sprawiedliwości ukraińskiemu prezydentowi na długo zapamięta tę zniewagę.

 – Jestem wdzięczny Donaldowi Tuskowi, zarówno jako przewodniczącemu Rady Europejskiej, jak i Polakowi za absolutnie strategiczną wizję polsko-ukraińskiej przyjaźni. To jest odpowiedzialne stanowisko odpowiedzialnej osoby – podkreślił prezydent.

źródło: twitter.com/eucopresident
źródło: twitter.com/poroshenko

źródło: natemat.pl

Jak mieszka Kasia Tusk? Nie będziesz mógł wyjść z podziwu! [ZDJĘCIA]


Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS

Zobacz również