Prezydent odgryza się PiS! O Polsce rozmawiał z... Tuskiem

Prezydent odgryza się PiS! O Polsce rozmawiał z... Tuskiem Źródło: źródło: wikimedia.org/EPP

Prawo i Sprawiedliwość może być wściekłe. To spotkanie to jawny prztyczek w partię Jarosława Kaczyńskiego. Prezydent, zamiast spotkać się z premier Beatą Szydło czy samym prezesem partii rządzącej, wolał udać się na spotkanie z szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem. To na pewno nie zostanie mu zapomniane.

Polityki Prawa i Sprawiedliwości z całą pewnością nie sposób nazwać prowschodnią. Formacja Jarosława Kaczyńskiego skupia się zdecydowanie na cementowaniu swojej władzy oraz współpracy z krajami Grupy Wyszehradzkiej, a zwłaszcza z politycznie siostrzanymi Polsce Węgrami. Dla prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki zdecydowanie nie jest do łatwa sytuacja. Od wschodu musi mierzyć się z rebeliantami, od północy czyha na niego Rosja z podległą jej Białorusią, a z zachodu wsparcia nie widać - Polska oschła wobec Kijowa, Węgrzy mają za złe reformę szkolnictwa. Reszta krajów granicznych, jak chociażby Mołdawia, mają własne problemy i nie starcza im czasu na wzajemną pomoc.

Jak trwoga to... porozmawiać z Tuskiem

Skoro Poroszenko nie mógł znaleźć sojusznika wokół siebie, udał się do Brukseli, by zobaczyć się z unijnymi przywódcami. Tam spotkał się z Donaldem Tuskiem, by porozmawiać o wsparciu dla Ukrainy, a także o sprawach polsko-ukraińskich. To z pewnością ogromny cios dla Prawa i Sprawiedliwości, że urzędujący prezydent Ukrainy woli udać się po pomoc, dobrą radę, a także omówić stosunki polsko-ukraińskie z człowiekiem, który w Polsce nie piastuje żadnej wyższej funkcji. Spotkanie musiało być naprawdę owocne, skoro zdjęcia z niego pojawiły się w internecie. Widać na nich jak przy jednym stole siedzą szef RE i prezydent Ukrainy. Rozmowa z Tuskiem musiała być satysfakcjonująca, skoro Poroszenko podkreślił, że spotkał się z "odpowiedzialnym stanowiskiem odpowiedzialnej osoby". Bez wątpienia rząd Prawa i Sprawiedliwości ukraińskiemu prezydentowi na długo zapamięta tę zniewagę.  - Jestem wdzięczny Donaldowi Tuskowi, zarówno jako przewodniczącemu Rady Europejskiej, jak i Polakowi za absolutnie strategiczną wizję polsko-ukraińskiej przyjaźni. To jest odpowiedzialne stanowisko odpowiedzialnej osoby - podkreślił prezydent. źródło: twitter.com/eucopresident źródło: twitter.com/poroshenko źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News