Chociaż sondaże zaufania nie zawsze korespondują z wynikami wyborów, prezydent Andrzej Duda bez wątpienia ma powody do dumy i zadowolenia. W najnowszym badaniu opinii publicznej, przeprowadzonym przez CBOS, miażdży on bowiem kolejnych polityków, na co bez wątpienia ogromny wpływ miały ogłoszone jakiś czas temu weta ustaw Prawa i Sprawiedliwości.

Aż 71% Polaków deklaruje, że ma zaufanie do głowy naszego państwa. Kolejne miejsce w sondażu zajmuje premier Beata Szydło z poparciem wysokości 56%. Co może okazać się zaskakujące, podium zamyka Paweł Kukiz, któremu ufa 51% Polaków.

Zarówno prezydent Duda, jak i władze Prawa i Sprawiedliwości, bez wątpienia mają ogromne powody do zadowolenia. W pierwszej dziesiątce sondażu zaufania politycy związani z partią rządzącą stanowią bowiem znaczną większość.

Najwyższe miejsca tuż za prowadzącą trójką zajęli kolejno: Mateusz Morawiecki (43%), Zbigniew Ziobro (42%), Elżbieta Rafalska, Mariusz Błaszczak oraz Jarosław Kaczyński (37%). Oni także mogą być więc dumni ze swoich wyników oraz spokojni o społeczne poparcie i akceptację.

Fot. Twitter

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

Zobacz również