Nie kończą się kłopoty z prawem prezydent Łodzi. Hannie Z. postawiono nowe, poważniejsze zarzuty niż dotychczas. Wraz ze swoim partnerem może trafić do więzienia.

Do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia wpłynął akt oskarżenia, skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Gorzowie Wielkopolskim. Zarzucono w nim polityk PO, że pomogła swojemu partnerowi w uzyskaniu kredytu na podstawie fałszywych dokumentów, poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp., Roman Witkowski.

Akt oskarżenia obejmuje także Zygmunta G. Obojgu grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Hanna Z. miała złamać prawo, pomagając G. w przygotowaniu poświadczających nieprawdę dokumentów.

– Hanna Z. została oskarżona o przedłożenie poświadczającego nieprawdę dokumentu w postaci aktu notarialnego, w którym złożyła nieprawdziwe oświadczenie o wcześniejszym otrzymaniu od Włodzimierza G. części ceny w kwocie 50 tys. zł za sprzedaż lokalu mieszkalnego. To miało istotne znaczenie dla uzyskania kredytu, gdyż potwierdzało wniesienie wkładu własnego. Na podstawie tych dokumentów Włodzimierz G. uzyskał 200 tys. zł kredytu na zakup mieszkania w Łodzi od swojej partnerki – powiedział Witkowski.

Para działać miała w ten sposób na szkodę banku udzielającego jej kredytu. Śledztwo w tej sprawie prowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji. Prezydent Łodzi nie przyznaje się do winy.

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

źródło: msn.com

...

Zobacz również