Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotni wieczór z amerykańskimi senatorami, z którymi dyskutowano na temat polityki międzynarodowej. Przed wejściem do restauracji czekali reprezentanci KOD-u, którzy skandowali „konstytucja” oraz „constitution”.

Z wizytą do Polski przyjechało pięciu senatorów. Przybysze ze Stanów Zjednoczonych zostali ugoszczeni przez prezydenta Andrzeja Dudę w jednej z krakowskich restauracji przy Rynku Głównym. Według prezydenckiego ministra Krzysztofa Szczerskiego, głównymi tematami rozmów była polityka międzynarodowa z naciskiem na kwestie wschodnie oraz bezpieczeństwa.

Rozmawiano o partnerstwie polsko-amerykańskim i postawiono nacisk na kwestie obronności i bezpieczeństwa. Rozmowa była długa, aczkolwiek nie wiążąca. Rozpatrywać ją należy w kategorii wymiany opinii prezydenta Dudy i senatorów. Spotkanie odbyło się na prośbę gości z USA.

Przed krakowską restauracją czekali członkowie i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy chcieli zasygnalizować gościom zza Oceanu, że nie zgadzają się ze stylem rządzenia i zmianami forsowanymi przez obóz Prawa i Sprawiedliwości. Demonstranci przynieśli ze sobą egzemplarze Konstytucji przepasane żałobnymi wstążkami.

fot. Polsat News
fot. Polsat News

źródło: Polsat News

...

Zobacz również