Przemówienie Andrzeja Dudy, które ten wygłosił w Nowym Dworze Gdańskim w czwartek, odbiło się szerokim echem w mediach. Szczególne poruszenie wywołało w politykach opozycji, którzy na słowa o „przejściowej konstytucji” zaczęli się burzyć. Jednym z takich polityków była Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej.

Posłanka postanowiła opublikować w sieci film, w którym wyjaśnia, że obowiązująca obecnie Konstytucja wcale nie jest przejściowa, jak uważa Andrzej Duda. Gasiuk-Pihowicz podkreśliła, że za obecnie obowiązującą ustawą zasadniczą opowiedziała się większość Polaków. Dodała, że „przejściowa jest co najwyżej prezydentura Andrzeja Dudy”.

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że obecnie obowiązuje Konstytucja okresu przejściowego. Przejściowa to jest prezydentura Andrzeja Dudy – podkreśliła deputowana.

Na komentarz Gasiuk-Pihowicz do przejściowości kadencji Dudy odpowiedział sam główny zainteresowany. Duda stwierdził jedynie, że jego prezydentura „jest przejściowa, jak każda”. Riposta prezydenta wywołała euforię wśród internautów, którzy stwierdzili, że w ten sposób Duda po prostu „zgasił” posłankę Nowoczesnej. Dowodzić temu mają także reakcje internautów na słowa Dudy – te polubiono i udostępniono dalej więcej razy niż film posłanki Nowoczesnej.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy Andrzej Duda zripostował Kamili Gasiuk-Pihowicz z klasą, czy prostacko. Do odpowiedzi na to pytanie zachęcamy w komentarzach.

źródło: twitter.com/Gasiuk_Pihowicz

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=KeauftLIk-8

...

Zobacz również