Prezydent Duda zaskoczył wszystkich gestem wobec Lecha Wałęsy (video)

Prezydent Duda zaskoczył wszystkich gestem wobec Lecha Wałęsy (video)

Podczas dzisiejszych uroczystości rocznicowych podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku, prezydent Andrzej Duda zaskoczył zebranych gości dwukrotnie. Podczas oficjalnych przemówień oraz mszy, gdzie wykonał - zdawałoby się w aktualnych realiach politycznych "szokujący" - gest wobec byłego prezydenta Lecha Wałęsy. 

31 sierpnia w Gdańsku to coroczne obchody rocznicy podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku, pomiędzy Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym, na którego czele stał Lech Wałęsa oraz przedstawicielami rządu PRL. Obchody rocznicowe, w których udział wzięli najważniejsi politycy obecnego obozu władzy i legendy „Solidarności”, zostały zorganizowane w słynnej sali BHP w stoczni Gdańskiej. Później odbyła się msza w Bazylice św. Brygidy.

Już podczas uroczystości w sali BHP, prezydent Duda zaskoczył wszystkich swoim przemówieniem, w którym oddał zasługi w przemianach ustrojowych Lechowi Wałęsie, który aktualnie należy do obozu politycznego toczącego z władzą Prawa i Sprawiedliwości, momentami bardzo ostry spór polityczny.

 – Polska się zmieniła dzięki państwu, którzy jesteście tu na sali, także dzięki Lechowi Wałęsie, którego na sali nie ma, a który jest na zdjęciu – powiedział prezydent Duda, przy okazji apelując o budowę prawdziwej wspólnoty w Polsce.

To jednak nie koniec, podczas mszy w Bazylice św. Brygidy, na której zjawił się także Lech Wałęsa, prezydent Duda wykonał wobec niego zdawałoby się w aktualnych realiach politycznych "szokujący" gest. Podczas przekazywania sobie znaku pokoju, prezydent Duda podszedł do jednego ze swoich największych przeciwników i uścisnął mu dłoń. Sytuacja na pierwszy rzut oka nie jest warta uwagi, jednak jeśli popatrzeć na kontekst i sytuację polityczną w Polsce to staje się ona bardzo wyjątkowa.

Nagranie można obejrzeć również pod tym linkiem. Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News