Prezydent uderzył w eurosceptyków, którzy w Polsce zbierają się wokół partii KORWiN i środowisk narodowych. Andrzej Duda powiedział, że nie ma żadnych poważnych polityków, którzy proponują opuszczenie Unii Europejskiej.

– Punktem w dużym stopniu jednoczącym jest nasze członkostwo w Unii Europejskiej, bo przecież nie ma żadnych poważnych polityków dzisiaj, którzy mówią, że powinniśmy opuścić Unię Europejską – mówił prezydent w rozmowie z Polsat News.

Tym samym, prezydent Andrzej Duda wbił szpilkę w polityków partii KORWiN czy narodowców, którzy głośno mówią, iż według nich Polska powinna opuścić Unię Europejską. Podkreślił jednak, że Polacy muszą pamiętać by walczyć o swoje interesy w ramach Wspólnoty.

Prezydent w rozmowie z Polsat News poruszył również temat manifestacji organizowanych m.in przez Komitet Obrony Demokracji. Andrzej Duda przekonywał, że jest prezydentem wszystkich Polaków i stara się prowadzić politykę dialogu, ale „nie wszyscy chcą porozumienia”. Uważa jednak, że stara się znajdywać elementy, które łączą Polaków.

Innego zdania są sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy uważają, że prezydent Andrzej Duda nie jest niezależny w swoich działaniach i kieruje się instrukcjami Jarosława Kaczyńskiego.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: Polsat News

...

Zobacz również