Dziś, w dniu swego zaprzysiężenia na Prezydenta Polski, o godzinie 19.30 Andrzej Duda wystąpi na żywo przed użytkownikami portalu Facebook.

Prezydent dokona tego za pomocą nowej aplikacji stworzonej przez  Facebook’a dla osób publicznych – Live for Facebook Mentions, która umożliwia transmisję streamingową na żywo. Wystąpienie nowego Prezydenta będzie mógł zobaczyć każdy kto odwiedzi jego oficjalny facebookowy profil – fb.com/andrzejduda. Transmisję można będzie obejrzeć w czasie rzeczywistym jak i w postaci nagrania, które zostanie udostępnione na stronie Prezydenta.

Andrzej Duda dołączy w ten sposób do innych znanych polityków posługujących się mediami społecznościowymi w kontaktach z wyborcami – wcześniej  za pomocą portalu Twitter z obywatelami rozmawiał np. Barack Obama i jego żona Michelle.

Polski Prezydent będzie jednak jednym z pierwszych polityków na świecie, a zarazem pierwszym polskim politykiem, który zwróci się do swoich rodaków za pomocą Live for Facebook Mentions.  Wcześniej za pomocą aplikacji z fanami komunikowali się m.in. aktor Dwayne Johnson czy sportowcy Serena Williams i Ricardo Kaka.

Zobacz również

Transmisja rozpocznie się o godzinie 19.30 czasu polskiego.