Prezydent Duda wyłamał się od woli Kaczyńskiego! Jest gest w stronę Tuska

Prezydent Duda wyłamał się od woli Kaczyńskiego! Jest gest w stronę Tuska Źródło:

Prezydent Andrzej Duda postanowił wyłamać się od woli Jarosława Kaczyńskiego i złożył gratulacje szefowi Rady Europejskiej, Donaldowi Tuskowi. Nie obyło się jednak bez uwagi na temat kwestii formalnych dotyczących głosowania. 

Bruksela uważa, że zarzuty odnośnie braku neutralności oraz wspierania opozycji przez Donalda Tuska były jedynie zasłoną dymną zastosowaną przez polski rząd aby przykryć osobistą niechęć Jarosława Kaczyńskiego wobec szefa Rady Europejskiej. Unijni politycy są przekonani, że lider Prawa i Sprawiedliwości obwinia byłego premiera o śmierć swojego brata w Smoleńsku.

Nie jest tajemnicą, że faktycznie Jarosław Kaczyński i Donald Tusk nie pałają do siebie sympatią, a niektórzy nazywają ich największymi politycznymi wrogami w historii Polski po 1989 roku. Liderowi Prawa i Sprawiedliwości bardzo zależało, by Beata Szydło nie uznała wniosków z unijnego szczytu, co zgodnie z jego wolą się wydarzyło.

Wyłamał się jednak prezydent Andrzej Duda, który pogratulował wyboru Donaldowi Tuskowi.

- Gratuluję uzyskania poparcia większości krajów Unii Europejskiej na rzecz przedłużenia Pana kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Liczę, że w przyszłości uda się ponownie odbudować europejską jedność w oparciu o zasadę równych państw i wolnych narodów - brzmi gratulacyjna depesza prezydenta Dudy.

 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News