Prezydent Andrzej Duda przebywał z wizytą na Węgrzech w związku z obchodami rocznicowymi 60-lecia rewolucji węgierskiej. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać Węgrów – delikatnie mówiąc – niezadowolonych z wizyty polskiej głowy państwa. 

 – Węgrzy zapłacili ogromną cenę za pragnienie wolności, ale po latach prześladowań i cierpienia zdobyli wolność; ludzi mających wolność w sercu nic nie jest w stanie złamać. Chcieli godnego życia, chcieli wolności, chcieli tego wszystkiego, co zabrał im komunizm. Wyszli na ulice, bo mieli dość oszustwa, wyzysku, prześladowania, zamykania patriotów do więzienia i dławienia wszelkiej wolności życia publicznego i politycznego – powiedział prezydent Duda.

 –  Zażądali wolnego kraju, zażądali samostanowienia, zażądali pełnej niepodległości i pełnej suwerenności, zażądali systemu wielopartyjnego, a więc również i wolności politycznej. Tego rozrastające się imperium sowieckie, które niedawno objęło Węgry i Polskę w swoją strefę wpływów już zdzierżyć nie mogło – powiedział na obchodach w Budapeszcie prezydent Duda.

Nie wszyscy Węgrzy byli jednak zadowoleni z obecnosci polskiego prezydenta na rocznicowych obchodach. Zepchnięci na tyły tłumu Węgrzy wybuczeli Andrzeja Dudę i zwyzywali go od dyktatorów.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

...

Zobacz również