Po tym jak Andrzej Duda zawetował dwie, kluczowe dla obozu rządzącego ustawy o sądownictwie, jego relacje z resztą partii wyraźnie się ochłodziły. Ze strony polityków PiS nie brakuje uszczypliwości pod adresem prezydenta. Duda został właśnie poniżony w bardzo subtelny ale wymowny sposób.

Do swego rodzaju poniżenia prezydenta w oczach jego wyborców z PiS doszło dziś, podczas wręczania państwowych odznaczeń powstańcom w przededniu 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Uroczystości miały miejsce w Parku Wolności w Warszawie.

Na miejscu obecni byli wojskowi, przedstawiciele rządu i radni stolicy. Nie zabrakło oczywiście Andrzeja Dudy i prezydent Warszawy. Mimo iż oczywistym było, że spotkają się podczas uroczystości, nikt nie spodziewał się, że… zostaną posadzeni obok siebie.

Nie jest tajemnicą, że PiS nie znosi Hanny Gronkiewicz-Waltz, którą obarcza odpowiedzialnością za „dziką reprywatyzację” w stolicy i kreuje ją na twarz afer poprzedniego obozu władzy. Właśnie ze względu na tę jawną niechęć – jak mówi się w kuluarach – Jarosław Kaczyński zadowolony jest z takiego obrotu spraw. Wszystko przez to, bo wyborcy PiS, którzy głosowali także na Dudę, mogli odnieść silne wrażenie, że prezydent Polski i Warszawy mają „coś wspólnego”. Prezydent musiał czuć się bardzo skrępowany. Wskazywała na to jego mimika.

fot. TVN24
fot. TVN24

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

...

Zobacz również