Od oficjalnego potwierdzenia informacji o wizycie Donalda Trumpa spekulowano, dlaczego prezydent USA zdecydował się odwiedzić właśnie nasz kraj w przededniu szczytu G20. Teraz prezydent Andrzej Duda postanowił uchylić rąbka tajemnicy w tej kwestii.

Prezydent RP wyznaje, że był kompletnie zaskoczony tym jak Donald Trump doskonale zna historię naszego kraju. To właśnie, dlatego tak bardzo miało zależeć mu na wizycie właśnie u nas.

Kiedy rozmawiałem z Donaldem Trumpem zaraz po jego wyborze mówił, że zna Polskę i naszą historię. Myślałem, że to kurtuazja, ale on faktycznie dużo wie o naszym kraju. Być może właśnie dlatego wybrał nasz kraj – wyznaje prezydent Andrzej Duda.

Jego zdaniem ponadprzeciętną życzliwość dla Polski Donald Trump wykazał także w czasie swojego przemówienia. Prezydent RP twierdzi, że takie podejście amerykańskiego przywódcy z pewnością przyniesie nam w przyszłości profity.

Dla mnie w tym wystąpieniu jedna rzecz była uderzająca, a mianowicie to było takie wystąpienie, które Polskę pokazywało jako takie, w pewnym sensie, państwo z amerykańskiego snu, gdzie w walce ze złem zwycięża jednak dobro, nawet jeżeli przez pewien czas jest w defensywie to to dobro zwycięża – tak jak mówił o tym, że ponad 100 lat walczyliśmy o to, żeby odzyskać nasze granice, żeby odzyskać nasze państwo – dodaje Prezydent RP.

źródło: TVP Info