Prezydent Duda szasta pieniędzmi. Odda MILIARD złotych na...

Prezydent Duda szasta pieniędzmi. Odda MILIARD złotych na...

Olbrzymia szczodrość pokazał właśnie Prezydent Duda. Pożyczy ponad miliard złotych obcemu państwu. To zaskakująca decyzja, jak zareagują na nią Polacy?

Prezydent Andrzej Duda odbywa właśnie oficjalną podróż po Wietnamie. W trakcie wizyty podpisano umowę pożyczki o łącznej wartości 250 mln euro (1 mld 52 mln złotych) - Pan prezydent zapewnił mnie o otwartości władz wietnamskich i wietnamskiego rynku dla polskich towarów i polskich inwestycji – powiedział Duda na spotkaniu z polskimi i wietnamskimi mediami po rozmowach z prezydentem Wietnamu. - mówił prezydent Duda. - Potwierdzamy naszą gotowość do stwarzania korzystnych warunków dla polskich przedsiębiorstw, do prowadzenia biznesu i inwestowania w Wietnamie w dziedzinach, w których Polska posiada przewagę konkurencyjną, takich jak górnictwo, przetwórstwo spożywcze, farmaceutyka, ochrona środowiska – potwierdził prezydent Wietnamu. ZOBACZ TAKŻE: Szokujący list polskiego imigranta podbija sieć.

Okazja do zawarcia umów

W trakcie wizyty polskiego prezydenta w Wietnamie podpisano wiele umów m.in. o współpracy w zakresie szkolnictwa wyższego, umowę inwestycyjną o wartości 50 mln USD pomiędzy firmami farmaceutycznymi oraz memorandum o współpracy między Polską Agencją Prasową a Wietnamską Agencją Informacyjną. Podczas spotkania podpisano także umowę o współpracy finansowej pomiędzy rządem RP a rządem Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Zgodnie z jej zapisami Polska zgodziła się udzielić Wietnamowi 250 mln euro pożyczki, która ma zostać przeznaczona na zakup produktów wskazanych przez stronę wietnamską u polskich producentów. - Dziesięć lat temu, kiedy spotkali się premierzy Polski i Wietnamu, wartość wymiany gospodarczej była mniej więcej na poziomie 0,5 mld USD, i mówili, że chcieliby, by w perspektywie kilkuletniej ta wymiana się podwoiła. Można z satysfakcją mówić po dziesięciu latach, że to jest nie dwa razy więcej, a cztery razy więcej, bo ok. 2 mld USD rocznie - podsumował Andrzej Duda. ZOBACZ TAKŻE: Horror! Komary niosą ze sobą śmierć. Źródło: TVN24 BiŚ    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News