Olbrzymia szczodrość pokazał właśnie Prezydent Duda. Pożyczy ponad miliard złotych obcemu państwu. To zaskakująca decyzja, jak zareagują na nią Polacy?

Prezydent Andrzej Duda odbywa właśnie oficjalną podróż po Wietnamie. W trakcie wizyty podpisano umowę pożyczki o łącznej wartości 250 mln euro (1 mld 52 mln złotych)

– Pan prezydent zapewnił mnie o otwartości władz wietnamskich i wietnamskiego rynku dla polskich towarów i polskich inwestycji – powiedział Duda na spotkaniu z polskimi i wietnamskimi mediami po rozmowach z prezydentem Wietnamu. – mówił prezydent Duda.

Potwierdzamy naszą gotowość do stwarzania korzystnych warunków dla polskich przedsiębiorstw, do prowadzenia biznesu i inwestowania w Wietnamie w dziedzinach, w których Polska posiada przewagę konkurencyjną, takich jak górnictwo, przetwórstwo spożywcze, farmaceutyka, ochrona środowiska – potwierdził prezydent Wietnamu.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujący list polskiego imigranta podbija sieć.

Okazja do zawarcia umów

W trakcie wizyty polskiego prezydenta w Wietnamie podpisano wiele umów m.in. o współpracy w zakresie szkolnictwa wyższego, umowę inwestycyjną o wartości 50 mln USD pomiędzy firmami farmaceutycznymi oraz memorandum o współpracy między Polską Agencją Prasową a Wietnamską Agencją Informacyjną.

Podczas spotkania podpisano także umowę o współpracy finansowej pomiędzy rządem RP a rządem Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Zgodnie z jej zapisami Polska zgodziła się udzielić Wietnamowi 250 mln euro pożyczki, która ma zostać przeznaczona na zakup produktów wskazanych przez stronę wietnamską u polskich producentów.

– Dziesięć lat temu, kiedy spotkali się premierzy Polski i Wietnamu, wartość wymiany gospodarczej była mniej więcej na poziomie 0,5 mld USD, i mówili, że chcieliby, by w perspektywie kilkuletniej ta wymiana się podwoiła. Można z satysfakcją mówić po dziesięciu latach, że to jest nie dwa razy więcej, a cztery razy więcej, bo ok. 2 mld USD rocznie – podsumował Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE: Horror! Komary niosą ze sobą śmierć.

Źródło: TVN24 BiŚ

Tak wyglądał związek Piotra T. z młodą Kambodżanką [ZDJĘCIA]

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

 

 

...

Zobacz również