Prezydent RP spotkał się z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, by rozmawiać z nimi na temat reformy wymiaru sprawiedliwości. Opublikowano nawet fotografie z wydarzenia.

Wszyscy zastanawiali się, w jakiej atmosferze przebiegnie spotkanie. Trudno nie odnieść wrażenia, że od czasu zawetowanie ustaw Prawa i Sprawiedliwości reformujących sądownictwo politycy opozycji nie wiedzą, w jaki sposób podchodzić do prezydenta Andrzeja Dudy.

Wiele osób spodziewało się, że mimo konfliktu prezydenta z politykami Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele Platformy Obywatelskiej odrzucą zmiany wprowadzane przez prezydenta do ustaw partii rządzącej, ponieważ nie zmienią one ich ogólnego zarysu. Spodziewano się, że w czasie spotkania może dojść do ostrej wymiany zdań na ten temat.

Przedstawione fotografie pokazują jednak całkowicie odmienny obraz sytuacji. Zarówno politycy Platformy Obywatelskiej, jak i sam prezydent aż kipieli entuzjazmem.

Na zdjęciach widać jak politykom uśmiech wręcz nie schodził z ust. Po ich publikacji opinia publiczna z niecierpliwością czeka, by poznać ustalenia z rozmowy.

twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRP
twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRP
twitter.com/prezydentpl/Krzysztof Sitkowski/KPRP

źródło: twitter.com/prezydentpl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków