Prezydent Duda spotkał się z Petru. Wiemy o czym rozmawiali

Prezydent Duda spotkał się z Petru. Wiemy o czym rozmawiali Źródło: fot. prezydent.pl / wikimedia / Adrian Grycuk

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w swoim oświadczeniu, że jest gotowy podjąć się roli mediatora w aktualnie rozgrywającym się ostrym sporze dot. ograniczeń dla dziennikarzy w Sejmie. Spotkał się już z jednym z liderów opozycji, Ryszardem Petru. Na później zaplanowane są również spotkania z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Pawłem Kukizem oraz Grzegorzem Schetyną.

Prezydent Andrej Duda po tym jak pod Sejmem i w jego wnętrzu wybuchły głośne protesty wobec planowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w kwestii ograniczeń dla dziennikarzy, wydał specjalne oświadczenie, w którym wyraził gotowość do bycia mediatorem.

Najwyraźniej głowa państwa przeszła od słów do czynów, ponieważ spotkała się już z liderem opozycyjnej formacji - Nowoczesna, Ryszardem Petru.

Politycy naturalnie rozmawiali o obecnej sytuacji w Polsce i ostatnich wydarzeniach w Sejmie i wokół niego.

Prezydent Duda miał zgodzić się z Petru, że planowane przez PiS zmiany w Sejmie dot. ograniczeń dla mediów, muszą zostać poprawione. Prezydentowi ma się nie do końca podobać pomysł z ograniczaniami dla mediów w parlamencie.

 - Miałem wrażenie, ze prezydent Andrzej Duda rozumie nasze postulaty, ale pamiętajmy, że porozumienie musi być w parlamencie - powiedział po spotkaniu Petru.

Politycy mieli również rozmawiać o głosowaniu nad budżetem, które odbywało się w sali kolumnowej.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News