Wczoraj reprezentacja Polski w piłce nożnej wróciła do gry po porażce 4:0 z Danią. Biało-czerwoni pokonali trzy do zera Kazachstan. Nie obyło się bez kontrowersyjnej decyzji sędziów. Mecz oglądał także zapalony kibic futbolu, prezydent Andrzej Duda. 

Mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku był okazją do pokazania, że nokaut, jaki zafundowali naszej kadrze Duńczycy, był jedynie krótką przerwą w dobrej grze ekipy Adama Nawałki. Nasza reprezentacja w dobrym stylu pokonała Kazachów trzy do zera, choć bramek mogła strzelić dużo więcej. Goli rzeczywiście padło cztery, ale jednego z nich nie uznał arbiter. Piłka po strzale Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego przekroczyła linię bramkową, lecz żaden z sędziów tego nie zauważył.

Do wyniku meczu odniósł się na Twitterze prezydent RP, Andrzej Duda i szybko spotkał się z ciętą ripostą jednego z internautów. Jego odpowiedź była żartobliwym połączeniem sytuacji z meczu i reformy sądownictwa, którą na jakiś czas Duda zatrzymał.

– Uff, Biało-Czerwoni Panowie wrócili do gry. Brawo! Dziękujemy!;-) – nappisał na swoim twitterowym koncie Andrzej Duda.

– Ale ta reforma sadownictwa konieczna … poziom sędziów słaby – odpisał internauta.

...

Zobacz również

Polacy wygrali 3:0! Najlepsze MEMY po meczu Polska-Kazachstan