Andrzej Duda w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” starał się odgadnąć motywacje uczestników kontrmanifestacji smoleńskich. Wytoczone przez prezydenta oskarżenia i domysły są bardzo odważne.

Duda w wywiadzie wyraził swoje zniesmaczenie kontrmanifestacjami. Prezydent ma poczucie, że są one wymierzone w rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jako głowa państwa odrzucam takie zachowanie. Nie pojmuję, jak można zakłócać nabożeństwo, nawiedzenie grobu bliskich, jak można szydzić i kpić z bólu innych, z potrzeby upamiętnienia zmarłych – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezydent.

Duda wysunął również bardzo śmiałe twierdzenie, dotyczące intencji Obywateli RP i innych organizacji, zaangażowanych w bojkotowanie miesięcznic smoleńskich. Prezydent podejrzewa, że chcą one wywołać zamieszki.

Ktoś być może chce, by Polacy zobaczyli bijatykę na Krakowskim Przedmieściu, by obraz tego pięknego comiesięcznego upamiętnienia został wypaczony – powiedział Duda.

Prezydent poddał polskie społeczeństwo diagnozie. Jego zdaniem opozycja wykorzystuje niektóre z kompleksów, tkwiących w Polakach.

To są ludzie, którzy żerują na kompleksach i lękach tkwiących – niestety ciągle – w naszym społeczeństwie. Mówienie o Polsce A czy B ma w umysłach tworzyć obraz naszej słabości czy wręcz zacofania. Ten schemat przenoszą na relacje europejskie. I wmawiają naszym współobywatelom, iż jest Unia lepsza i gorsza, a PiS i prezydent mają wpychać Polskę w tę drugą, nienowoczesną, zaściankową jej część – mówił Duda dla „Gazety Polskiej”.

Jednocześnie prezydent zwrócił uwagę na to, jaką siłę oddziaływania mają media, określane przez niego mianem „liberalno-lewicowych”. Mają one rysować zafałszowany obraz Polski.

Czarne opowieści w liberalno-lewicowych mediach nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Kraj się rozwija, ludzie zaczynają korzystać ze wzmocnienia i racjonalnego zarządzania państwem. Rośnie gospodarka, spada bezrobocie. Polskie matki mają możliwość pozostania w domu z dziećmi i nie muszą pracować w markecie za tysiąc złotych – powiedział Duda.

źródło: TVP Info

...

Zobacz również