Prezydent Duda odmawia Niemcom przyjęcia od nich imigrantów
Wiadomości Pikio - 27 Sierpnia 2015

Prezydent Duda odmawia Niemcom przyjęcia od nich imigrantów

W ostatnich dniach dużo mówiło się o tym, że Angela Merkel będzie próbowała zmusić Polskę do przyjęcia dodatkowej liczby imigrantów, którzy masowo ściągają do Niemiec (w tym roku oficjalnie 800 000 osób). Jak informują niemieckie media, prezydent Duda nie wyraził na to zgody. 

Prezydent udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi Bild. Powiedział w nim, że rozumie, iż Niemcy mają duży problem z uchodźcami i zadeklarował, że Polacy pamiętają jaką pomoc w latach 80. otrzymali od Niemiec jako uchodźcy. Prezydent zgodził się, że z problemem uchodźców Europa musi się zderzyć solidarnie, aczkolwiek dyplomatycznie zapowiedział, że Polska nie będzie przyjmować uchodźców z Syrii czy Afryki, tłumacząc iż u granic Polski jest konflikt militarny i do kraju może przybywać wielu uchodźców z Ukrainy. Przyjęcie ich będzie elementem solidarności. - Niemcy są naszym największym i najważniejszym sąsiadem, gospodarczo i politycznie. Nasz związek jest bardzo dobry, i chciałbym, by taki pozostał - powiedział prezydent Duda. - Jesteśmy sąsiadami i doceniamy siebie. Tego respektu nie można jednak mierzyć na gruncie militarnym i gospodarczym. Chodzi o to, by dwie strony rozumiały i akceptowały uzasadnione interesy partnera - dodał.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: BILD  
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News