Prezydent Andrzej Duda, który dotychczas zgadzał się w większości kwestii ze swoją macierzystą formacją oraz rządem Beaty Szydło, teraz odcina się od ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, a rząd ostrzega przed swoim weto.

W ostatnim wywiadzie prezydenta Andrzeja Dudy dla telewizji Polsat News, głowa państwa stanowczo odcięła się od niedawnych słów ministra obrony narodowej w rządzie PiS, Antoniego Macierewicza, który oświadczył, że francuskie mistrale zostały sprzedane Rosji za jednego dolara.

 – Pan minister posługiwał się swoją wiedzą. Ja mam swoją wiedzę na ten temat, odmienną niż ta, którą ma pan minister – powiedział prezydent Duda.

Głowa państwa oświadczyła również, że spotkała się już w tej sprawie z ministrem obrony narodowej. Prezydent spytał ministra Macierewicza m.in. o źródła takich informacji.

Prezydent Duda ostrzegł również gabinet Beaty Szydło, że w przypadku braku porozumienia samorządów i środowiska nauczycieli z rządem w sprawie reformy edukacji, będzie poważnie zastanawiał się nad wetem.

 –  Głos samorządów i nauczycieli o odroczeniu reformy edukacji powinien zostać uważnie wysłuchany i powinna nad tym toczyć się dyskusja i ta dyskusja się toczy. Jestem przekonany, że te uwagi, które są zgłaszane, zostaną uwzględnione. Jeśli nie zostaną uwzględnione, to będę się zastanawiał (nad wetem – przyp. red.), jak przyjdzie do mnie ustawa – oświadczył Andrzej Duda.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: polsat news

...

Zobacz również