Andrzej Duda jest raczej stonowany, jeśli chodzi o korzystanie z mediów społecznościowych. Tym razem prezydent jednak nie wytrzymał i w dosadny sposób skomentował doniesienia TVN24 na swoim Twitterze. 

Przedmiotem twitterowej batalii okazała się… kurtka, którą Andrzej Duda miał na sobie podczas wizyty na Węgrzech, gdzie prezydent brał udział w winobraniu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach szczytu Grupy Wyszehradzkiej w miejscowości Szekszard.

Relacjonujący wizytę Dudy na Węgrzech serwis TVN24 stwierdził, że w przeciwieństwie do prezydenta Janosa Andera, który ma na sobie elegancki garnitur, pierwszy obywatel RP jest odziany w lokalny strój. Ubranie prezydenta było na tyle mylące, że zdezorientowało nawet ekspertów w kwestii kultury węgierskiej. Duda całą dyskusję ostro uciął na swoim Twitterze.

Po raz ostatni ubranie prezydenta wzbudziło podobne zainteresowanie, gdy okazało się, że Duda założył koszulkę jednej z polskich firm produkujących tzw. odzież patriotyczną.

Prezydent Duda znacznie rzadziej korzysta z mediów społecznościowych niż kiedyś. Dzieje się tak prawdopodobnie z powodu krytyki, która spotkała go za korespondowanie z nastolatkami o przedziwnych nickach, takich jak np. „Foczka”, „Pimpuś Sadełko”, „Karolina Wazelina” czy „ruchadło leśne”. Prezydenta na Twitterze śledzi ponad 800 tysięcy użytkowników, a na Facebooku ponad 650 tysięcy.

Źródło: fakt.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Zobacz również