Andrzej Duda występuje ostatnio w mediach głównie w związku z proponowaną przez niego zmianą konstytucji. Nie jest to jednak jedyna jego aktywność w ostatnich dniach. W jednym z wywiadów ostro odpowiedział krytykującym go przeciwnikom.

W Częstochowie trwają uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Udział w nich biorą między innymi prezydent i pierwsza dama, a także premier Beata Szydło i marszałkowie Sejmu i Senatu.

Andrzej Duda komentował swój udział w różnych wydarzeniach religijnych podczas wywiadu udzielonego Polskiemu Radiu w „Sygnałach Dnia”. Jak twierdzi – ma do tego pełne prawo i nikt nie może mieć do niego o to pretensji.

Nie przejmuję się tym, co sądzą niektórzy, jako człowiek wierzący, mam po prostu prawo do tego, żeby realizować swoje praktyki religijne – wyjaśnił prezydent. – Ale proszę pamiętać, że jako prezydent Rzeczypospolitej, spotykam się nie tylko z katolikami, nie tylko z tymi, którzy wyznają tę samą wiarę co ja, ale spotykam się z ludźmi różnych wyznań – dodał.

W 1717 roku koronowano papieskimi koronami obraz jasnogórski, jako pierwszy poza Rzymem. W tym bezprecedensowym wydarzeniu wzięło wówczas udział ok. 200 tys. pielgrzymów, co na ówczesne czasy było liczbą ogromną. Z okazji rocznicy obraz dziś udekorowano kopiami tych sprzed 300 lat: złotymi z topazami i perłami.

Źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również