Od dłuższego czasu to, co cieszy Andrzej Dudę, raczej nie podoba się obozowi, z którego się wywodzi. Konflikt pomiędzy nim a Jarosławem Kaczyńskim narasta z każdym dniem. Najnowsze badania pokazują, kto wychodzi z niego zwycięsko. 

Według przeprowadzonego w tym miesiącu sondażu aż 54 proc. badanych ocenia prezydenturę Dudy pozytywnie. Z tego 14 proc. ocenia ją za „zdecydowanie dobrą”, a 40 za „raczej dobrą”. Jest to najlepszy wynik od początku jego kadencji. Oczywiście pojawiły się też głosy negatywne, czemu trudno się dziwić. 36 proc. respondentów źle wypowiedziało się na temat działań Andrzeja Dudy, a 10 proc. nie umiało określić swojego podejścia do Głowy Państwa.

To z pewnością nie podoba się PiS-owi i jego prezesowi, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wzrost popularności obecnego prezydenta RP związany jest z zawetowaniem kontrowersyjnych ustaw o sądownictwie, których próby wprowadzenia wywołały fale protestów i zainteresowanie poza granicami Polski.

Pytani nie wypowiadali się jedynie o Andrzeju Dudzie. Swoje zdanie wygłosili także na temat rady ministrów i jej prezes, Beaty Szydło. Prawie połowo, bo 45 proc. osób odpowiedziało, że ocenia jej rządy negatywnie. Nie jest to powód do dumy dla ekipy rządzącej. Oceny jej pracy zmieniły się nieznacznie od poprzedniego miesiąca.

Dobre oceny są dla Andrzeja Dudy niezwykle ważne. Pozytywny wizerunek i zaangażowanie liczyć się będą w przyszłorocznej kampanii na rzecz zmiany ustroju państwa. W końcu w jego zamyśle leży wprowadzenie systemu prezydenckiego.

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również