Prezydent Andrzej Duda składający wizytę angielskiej Polonii powiedział, że na dzień dzisiejszy nie zachęcałby rodaków, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii za pracą, do powrotu do kraju. Słowa prezydenta wzbudziły oburzenie w obozie władzy, mimo że to samo powiedział kilka lat temu były premier Polski Donald Tusk.

Ja nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach – powiedział prezydent Duda po oficjalnej części spotkania z Polonią w Wielkiej Brytanii.

Słowa prezydenta wzbudziły oburzenie wśród rządzącego obozu. Głos w sprawie zabrała sama szefowa polskiego rządu Ewa Kopacz, która na konferencji prasowej w ironiczny sposób odniosła się do słów prezydenta mówiąc, że on z pewnością wróci, bo ma dobrze płatną posadę.

Oburzenie obozu władzy i lawina krytycznych komentarzy może dziwić ponieważ w niemal identyczny sposób do Polonii zwracał się były lider Platformy Obywatelskiej i były premier Polski, Donald Tusk.

– Ośmieszyłbym się, gdybym mówił dziś w Londynie: Słuchajcie, wracajcie. Bo co? Dam im równie dobrze płatną pracę jak w Londynie? Nie dam. Dlaczego wezwania polityków miałyby być skuteczne? Ja muszę zrobić porządek w Polsce na tyle, żeby sami się zdecydowali za rok czy za pięć lat – mówił w 2007 roku były premier Donald Tusk.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również

bh, źródło: onet / 300polityka / interia