Prezydent Duda jak Tusk w 2007, nie namawia Polaków do powrotu do kraju

Prezydent Duda jak Tusk w 2007, nie namawia Polaków do powrotu do kraju Źródło: fot. wikimedia commons

Prezydent Andrzej Duda składający wizytę angielskiej Polonii powiedział, że na dzień dzisiejszy nie zachęcałby rodaków, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii za pracą, do powrotu do kraju. Słowa prezydenta wzbudziły oburzenie w obozie władzy, mimo że to samo powiedział kilka lat temu były premier Polski Donald Tusk.

- Ja nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach - powiedział prezydent Duda po oficjalnej części spotkania z Polonią w Wielkiej Brytanii. Słowa prezydenta wzbudziły oburzenie wśród rządzącego obozu. Głos w sprawie zabrała sama szefowa polskiego rządu Ewa Kopacz, która na konferencji prasowej w ironiczny sposób odniosła się do słów prezydenta mówiąc, że on z pewnością wróci, bo ma dobrze płatną posadę. Oburzenie obozu władzy i lawina krytycznych komentarzy może dziwić ponieważ w niemal identyczny sposób do Polonii zwracał się były lider Platformy Obywatelskiej i były premier Polski, Donald Tusk.
- Ośmieszyłbym się, gdybym mówił dziś w Londynie: Słuchajcie, wracajcie. Bo co? Dam im równie dobrze płatną pracę jak w Londynie? Nie dam. Dlaczego wezwania polityków miałyby być skuteczne? Ja muszę zrobić porządek w Polsce na tyle, żeby sami się zdecydowali za rok czy za pięć lat - mówił w 2007 roku były premier Donald Tusk.
Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh, źródło: onet / 300polityka / interia
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News