W najnowszym wywiadzie dla tabloidu FAKT prezydent Andrzej Duda dał rządowi Ewy Kopacz ultimatum do końca roku w sprawie przygotowania projektu ustawy spełniającej jego obietnicę wyborczą dotyczącą 500 złotowych zasiłków na dzieci.

Niech mi nikt nie opowiada, że w Polsce nie ma niedożywionych dzieci. To są wstydliwe fakty dla Polski i rządu, ale to nie oznacza, że nie można tych problemów rozwiązać. Trzeba przyjąć kryteria dochodowe, stworzyć system realizacji. Jedną rzecz chcę z całą mocą zadeklarować: jeżeli rząd do tego nie przystąpi i nie będzie się na ten program zgadzał, a jasnej deklaracji podjęcia szybkich prac nad tą sprawą nie będzie do końca tego roku, to ja osobiście przystąpię do przygotowania projektu ustawy – powiedział tabloidowi prezydent Duda.

Jak zapowiedział prezydent jeśli rząd rzeczywiście nie będzie chciał przygotować projektu ustawy spełniającej jego obietnice z kampanii prezydenckiej to zacznie szukać ekspertów, którzy się tym zajmą.

Z kolei premier Ewa Kopacz odmawia zajęcia się przygotowywaniem projektu takiej ustawy ponieważ – jak tłumaczy – nie ma zamiaru zajmować się wypełnianiem nierealnych obietnic, które podczas kampanii prezydenckiej były – zdaniem Kopacz – rzucane na prawo i lewo przez PiS i prezydenta Dudę bez większego przemyślenia, wymaganych wstępnych opracowań i przygotowania merytorycznego.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: fakt

Zobacz również