Jak informowaliśmy wcześniej, posłanki Nowoczesnej zwróciły się do Pierwszej Damy o zabranie głosu w sprawie planowanego przez obóz władzy całkowitego zakazu aborcji w Polsce. Agata Duda zignorowała apel posłanek i wciąż nie zabiera głosu co powoduje, że coraz więcej osób ją krytykuje. Prezydent postanowił stanąć w jej obronie. 

Posłanki .Nowoczesnej wysłały list do Agaty Dudy prosząc o spotkanie w sprawie zablokowania zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Parlamentarzystki liczyły, że Pierwsza Dama zajmie bardziej liberalne stanowisko w tej kwestii niż obóz Prawa i Sprawiedliwości. Żona prezydenta Dudy zignorowała jednak apel polskich posłanek.

Krytycznie do postawy odniosły się także niektóre polskie dziennikarki.

– Powinna odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, które niegdyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rolą Pierwszej Damy jest również wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy, które dzieją się w tym kraju. Pierwsza Dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha! Pierwsza Dama ma swoje zadania. Tak uważam, że powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju – powiedziała w rozmowie z SE, Dorota Wellman.

 – Niezwykle dziwne jest milczenie Agaty Dudy. Piszą do niej posłanki, a pani prezydentowa nie odpowiada – powiedziała z kolei Monika Olejnik w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

W związku z narastającą atmosferą wokół postawy Pierwszej Damy, głos zabrał w tej sprawie jej mąż, prezydent Andrzej Duda.

fot. twitter
fot. twitter

ZOBACZ TAKŻE – Pierwsza Dama zignorowała posłanki .Nowoczesnej

ZOBACZ TAKŻE – Wellman o Agacie Dudzie: Milcząca kukła

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: twitter

...

Zobacz również